Górnik przegrał z bezrobotnymi Hiszpanami

Milo  -  2 lipca 2016 11:38
0
1079

Grendel_Gornik_Cracovia1516

Górnik Zabrze na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu przegrał z reprezentacją AFE 0:1.

Trener Brosz w spotkaniu z Hiszpanami dał zagrać młodym zawodnikom, którzy wspierani byli przez tych bardziej doświadczonych piłkarzy, czyli Kwieka i Grendela. Reszta drużyny w tym samym czasie miała zaplanowany normalny trening. Ze względu na upał sparing został zaplanowany na 2×35 minut.

Od samego początku gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W pierwszej dogodnej okazji znalazł się Urynowicz, ale strzał młodego napastnika wylądował tuż nad poprzeczką. Przed przerwą szansę na otworzenie wyniku spotkania miał Wolsztyński, jednak również spudłował. Zabrzanie w pierwszej części spotkania mieli optyczną przewagę, ale sytuacji bramkowych oglądaliśmy bardzo mało.

Po przerwie przed drugą szansą tego dnia stanął Urynowicz, i po raz drugi zabrakło mu skuteczności. „Trójkolorowi” w drugiej części meczu wyraźnie starali się narzucić własną inicjatywę. To się opłacało, bo już chwilę później po strzale Grendela, Hiszpanie wybili futbolówkę z własnej linii bramkowej. Wydawało się, że objęcie prowadzenia przez zabrzan to już tylko kwestia czasu, ale niespodziewanie po składnej akcji to bezrobotni Hiszpanie otworzyli wynik spotkania. W końcówce meczu na boisku pojawił się testowany Młynarczyk. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i „Górnicy” z boiska schodzili pokonani.

Był to ostatni sparing zabrzan podczas zgrupowania w Rybniku-Kamieniu. Teraz piłkarzy czeka powrót do Zabrza, gdzie od poniedziałku będą trenować na własnych obiektach.

Górnik Zabrze – Reprezentacja AFE 0:1 (0:0)

0:1 – Ishmael Kofi, 63′

Górnik: Loska – Ambrosiewicz, Wolniewicz, Gajda (68′ Ł. Wolsztyński), Wawszczyk – Ł. Wolsztyński (65′ Pawłowski), Kwiek, Grendel, Żurkowski, Pawłowski (62′ Młynarczyk) – Urynowicz.

Reprezentacja AFE: (I połowa) Víctor Ibáñez – Alexis Villar, Josu, Dennis Nieblas, Cristian Márquez, Joseba Garmendia, Adri Cuevas, Ivi, Manolo, Cristian Hidalgo, zawodnik nieznany.

(II połowa) José Perales – Marcos Pérez, Álvaro Cuello, Carlos Tomás, Héctor Sánchez, Fran No, Manolo, Nacho Lafita, Ishmael Kofi, Fernando Carralero, Arnal Llibert.

Grano: 2×35 minut

Źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl