Górnik – Pogoń kibicowsko. Szacunek dla wytrwałych!

Slazier  -  1 marca 2018 18:52
0
4050

Spotkanie Górnika z Pogonią Szczecin zakończyło się bezbramkowym remisem. Mecz z trybun stadionu im. Ernesta Pohla oglądało 6254 widzów.

Nasz młyn był jednym z najliczniej zajętych sektorów na stadionie. Pomimo mrozu i niższej frekwencji ruszyliśmy z dopingiem od początku spotkania. Wszyscy liczyliśmy, że nasze śpiewy poprowadzą piłkarzy do zwycięstwa, jednak musieliśmy się zadowolić remisem. Warto wspomnieć, że os. znajdujące się na gnieździe były ubrane w okazjonalne koszulki upamiętniające XIX rocznicę powstania Torcidy, która przypadała na 27.02 (więcej w tym miejscu).

Nikogo nie trzeba przekonywać, że wpływ na frekwencję miała nie tylko pora rozgrywania meczu, ale przede wszystkim pogoda. Nie co dzień przychodzi nam grać w temperaturze – 15 stopni. Już od kilku dni można było usłyszeć głosy, które podważały sens rozgrywania tej kolejki w takich warunkach. Ostatecznie władze ligi nie zdecydowały się na jej przesunięcie, i tym bardziej należy się szacunek dla wszystkich osób, które pojawiły się na tym spotkaniu i dzielnie dopingowały Górnika! Ktoś może powiedzieć, że była to zdecydowanie najniższa frekwencja przy Roosevelta w tym sezonie. Wystarczy jednak popatrzeć na inne stadiony, gdzie więcej niż 10 tys. widzów zasiadło jedynie w Warszawie. W kolejce nr 25 zajęliśmy drugie miejsce, zostawiając w tyle m. in. Lecha (4376) oraz Wisłę K. (4022).

Tego dnia wywiesiliśmy następujące flagi: „Piekary Śląskie”, „Śp. Dawid”, „Nieliczni Przeciw Niezliczonym”, „Górnik Zabrze”, „Torcida Gliwice”, „We’ll Never Surrender”, „14.12.1948”, „Torcida & Gladiators”, „Ruda Śląska”, „Będziemy Z Tobą Aż Do Śmierci”, „Knurów Zawsze z Wami”, „Ekipa Szyderczy Palec”, „Drużyna Śląskich Miast”, „Ultras”.

Pogoń do Zabrza wybrała się pociągiem rejsowym, a ich liczbę szacujemy na kilkadziesiąt osób. Starali się zaznaczyć kilkukrotnie swoją obecność i dopingowali z przerwami. Im również należy się szacunek za to, że wspierali swoją drużynę w tym spotkaniu.

Pogoń przywiozła ze sobą flagę „PS On Tour” oraz transparent „Samuraj Wracaj Do Zdrowia”.

Liga nie zwalnia i już w sobotę zmierzymy się z Piastem. Przypominamy o trwającej sprzedaży biletów na ligowe spotkanie z Zagłębiem Lubin (9.03), towarzyski mecz z Hajdukiem (24.03) oraz półfinałowy pojedynek z Legią Warszawa (3.04) w ramach rozgrywek o Puchar Polski.

Galeria dostępna w tym miejscu

Jadymy durś!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments