Górnik – Pogoń kibicowsko: „Piłka nożna dla kibiców” – „Portowcy” w Zabrzu

g.rajda  -  3 listopada 2014 20:30
0
1479

kibice4_gornik_pogon_1415

„Niedzielny obiad przy Roosevelta” obejrzał komplet 3 tysięcy widzów. Niestety piłkarze nie zaserwowali nam dwudaniowego obiadu, racząc nas jedynie jednym daniem w postaci zdobytego punktu. Po ostatnich wynikach dobre i to, ale każdy kibic Górnika miał smak na coś więcej niż tylko remis.

„Piłka nożna dla kibiców” – to hasło nie jest obce fanatykom spod znaku Torcidy. Po raz kolejny pokazaliśmy, że kibice mogą się zjednoczyć, pomóc sobie i spokojnie siedzieć obok siebie na trybunach. Mecz piłkarski jest przede wszystkim dla kibiców i dlatego też fanatycy obu ekip powinni mecz ten oglądać. Podczas niedzielnego pojedynku Górnika z Pogonią na trybunach w liczbie 138 osób zasiedli kibice ze Szczecina. Prowadzili sporadyczny doping, nie mieli ze sobą flag. Bez problemu mogli oni zasiąść między kibicami Górnika, jak widać nie taki kibic zły jak go malują :).

IMG_7256

My z kolei po raz kolejny licznie wypełniliśmy młyn, całe spotkanie prowadzony był dobry, a momentami bardzo dobry doping. Reszta trybun w końcu aktywniej uczestniczyła w dopingu, kilkukrotnie śpiewaliśmy „na dwie strony” co dało fajny efekt. Podczas meczu na płocie zawisły flagi: „We’ll never surrender”, „1948”, „KS Górnik”, „XXX Torcida”, „Będziemy z Tobą aż do śmierci”, „Sektor 13”. Na górnym poziomie trybuny nowego stadionu zawisła także flaga „Pamięć to twarda skała wśród naszej wspólnej wiary”.

kibice3_gornik_pogon_1415

Tego dnia Grupa Ultras Górnik Zabrze przeprowadziła także zbiórkę pieniędzy na swoje cele. O jej efektach wkrótce poinformujemy. Już teraz dziękujemy jednak wszystkim, którzy oddali w ręce Ultrasów swoje złocisze i miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie ekipa Ultrasów znów nas czymś zaskoczy.

kibice_gornik-pogon-1415

Idąc na stadion każdy z nas mógł zauważyć transparent „Wszyscy na Marsz Niepodległości” wiszący na płocie przed klubem. 11 listopada zapraszamy do Warszawy, gdzie każdy Patriota powinien się znaleźć. Marsz wyrusza o godzinie 15 z ronda Romana Dmowskiego. NIE CHODZI NAM O PRZEMOC, TYLKO O WALKĘ W SŁUSZNEJ SPRAWIE – 11.11 WIDZIMY SIĘ W WARSZAWIE!

kibice2_gornik_pogon_1415

W następnej kolejce czeka nas przerwa wyjazdowa, bowiem do Bydgoszczy nie będzie organizowany oficjalny wyjazd kibiców. Solidaryzujemy się z kibolami Zawiszy, którzy jak wiadomo walcza z prezesem o swój klub. Zawisza trzymajcie się!

Osuch_Gornik_Zawisza

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments