Górnik podpisał umowę o współpracy z Akademią Piłkarską „Bielik”

kamres  -  12 września 2013 12:45
0
1635

bielik04
Górnik Zabrze rozszerza swoje wpływy. W czwartkowe południe doszło do podpisania umowy partnerskiej w kolejną szkółką piłkarską, mianowicie „Bielik”, na czele której stoją byli zawodnicy 14-krotnego mistrza Polski, Jacek Wiśniewski i Piotr Gierczak, a Górnikiem Zabrze.

Uroczyste podpisanie umowy nastąpiło w siedzibie 14-krotnego mistrza Polski w trakcie konferencji prasowej. Dokument ze strony zabrzańskiego Górnika parafował prezes Zarządu, Artur Jankowski oraz viceprezes Zarządu, Krzysztof Maj. Z kolei ze strony Akademii Piłkarskiej „Bielik” – Jacek Wiśniewski i Piotr Gierczak.

Akademia Piłkarska Górnika Zabrze cały czas się rozwija. Obecnie praktycznie w każdym roczniku posiadamy po dwa zespoły, występujące zarówno w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim, jak i w podokręgu i mogące pochwalić się pozycjami w czołówkach tabel. Pracujemy również nad rozwojem bazy treningowej, mowa tu w szczególności o obiekcie Walki Makoszowy. Wkrótce wyremontujemy boisko trawiaste, na którym w przyszłości będą grały rezerwy i grupy młodzieżowe. Myślimy również o przejęciu obiektu przez Akademię, co pozwoliłoby na jego dalszy rozwój. Podpisujemy również umowy partnerskie ze szkółkami piłkarskimi tak, jak dzisiaj z Akademią Piłkarską „Bielik”, aby nasz skauting mógł monitorować zawodników na obszarach, w których Górnik ma rzesze kibiców. Najlepsi zawodnicy „Bielika” w przyszłości mają bowiem zasilić szeregi drużyn młodzieżowych Górnika i pierwszej drużyny. Planujemy podpisywanie kolejnych umów o współpracy – powiedział Artur Jankowski, prezes Górnika.

Zależy nam, aby młodzi adepci piłki nożnej byli szkoleni przez najlepszych fachowców, takich jak właśnie Piotr Gierczak i Jacek Wiśniewski. Obaj nasi byli zawodnicy są gwarancją wysokiego poziomu szkolenia i autorytami dla młodych chłopców. Wierzymy więc, że swoją pasję przekażą swoim podopiecznym, którzy w przyszłości zasilą szeregi Górnika – dodał viceprezes Górnika, Krzysztof Maj.

Zadowolenie z umowy wyrazili również trenerzy Akademii Piłkarskiej „Bielik”. – Chciałbym podziękować za możliwość współpracy. Będziemy starali się szkolić młodych chłopaków, jak najlepiej. Mam nadzieje, że w przyszłości kilku naszych wychowanków zasili szeregi drużyn młodzieżowych Górnika, a dla nas jest to doskonała promocja – powiedział Piotr Gierczak. – Będziemy naprawdę szczęśliwi, gdy chociaż jeden nasz zawodnik zadebiutuje w pierwszym zespole –  dodał z kolei Jacek Wiśniewski.

źródło: gornikzabrze.pl
foto: gornikzabrze.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments