Górnik – Podbeskidzie kibicowsko. Niedzielny obiad na Roosevelta!

Slazier  -  30 maja 2017 10:12
0
6352

Spotkanie Górnika z Podbeskidziem przyciągnęło na trybuny stadionu im. Ernesta Pohla aż 19 408 widzów. Był to ostatni domowy mecz naszej drużyny rozegrany w Zabrzu w sezonie 2016/17. Wszyscy zgromadzeni na trybunach na pewno nie żałowali swojej decyzji o spędzeniu wczesnego niedzielnego popołudnia na Roosevelta.

Po raz kolejny frekwencja w Zabrzu była wyśmienita. Blisko 20 tys. sympatyków Górnika stworzyło niesamowitą atmosferę, która poniosła piłkarzy do kolejnego z rzędu zwycięstwa. Tego dnia szczelnie zapełniliśmy młyn i prowadziliśmy fanatyczny doping od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Niesamowity efekt dały przyśpiewki, do których włączała się pozostała część stadionu, a także meksykańska fala, która bardzo dobrze niosła się po zabrzańskim obiekcie.

Po meczu większa część stadionu została na swoich miejscach i z niecierpliwością wyczekiwała na zakończenie niezwykle ważnego pojedynku rozgrywanego w Głogowie pomiędzy tamtejszym Chrobrym, a drużyną Zagłębia Sosnowiec. Ku naszej uciesze głogowianie pokonali sosnowiczan i to Górnik wskoczył na drugie miejsce premiowane awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej!

Cały stadion cieszył się wraz z piłkarzami, podziękowaliśmy im za walkę i wspólnie odśpiewaliśmy pieśń „Serce się raduje”, a także „Ekstraklasa dla Górnika”. Sprawa awansu leży w naszych rękach, a raczej w nogach zawodników Górnika i wierzymy, że razem osiągniemy upragniony cel!

Warto zaznaczyć, że podczas tego meczu debiut zaliczyła najdłuższa flaga w Polsce, która mierzy aż 87 metrów! Hasło „Klub Sportowy Górnik Zabrze Naszym Życiem” doskonale obrazuje to, ile tak naprawdę znaczy dla nas ukochana drużyna. Całość kwoty potrzebnej do jej sfinansowania została zebrana w szybkim tempie dzięki hojności Żaboli.

Podczas tego spotkania wywiesiliśmy następujące flagi: „Klub Sportowy Górnik Zabrze Naszym Życiem”, „Górnik Zabrze”, „Górnik”, „Władcy Górnego Śląska”, „Torcida Crew”, „Górnik Zabrze”, „KKN”, „Śp. Dawid”.

Podbeskidzie do Zabrza wybrało się transportem kołowym a koszt wyjazdu to 40 zł. Ich ostateczna liczba wyniosła 258 osób. Jedynie momentami prowadzili doping, i nie mieli większych szans na przebicie się przez gromkie śpiewy ponad 19 tyś. sympatyków zabrzańskiego Górnika. Przywieźli ze sobą następujące flagi: „On Tour”, „Podróżnicy”, „Podbeskidzie”.

Już teraz zapraszamy na relację radiową ze spotkania w Puławach.

Ekstraklasa dla Górnika!!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments