Górnik – Podbeskidzie kibicowsko. Fani mają już dość i chcą oglądać mecze z nowych trybun

kesera  -  26 listopada 2013 10:47
0
885

kibice_gornik_podbeskidzie_1314
W przeszłości mecze z Podbeskidziem Bielsko-Biała na stadionie przy ulicy Roosevelta były ciekawe, tym bardziej, że pojawiała się na nich grupa barwnych sympatyków gości. Niestety od dłuższego czasu spotkania w Zabrzu tracą bardzo wiele pod względem kibicowski, gdyż nie tylko ograniczona jest publika do zaledwie trzech tysięcy, ale brak jest także fanów drużyny rywala.

Mimo to, cały czas staramy się nie schodzić poniżej pewnego poziomu. Przez cały mecz prowadziliśmy głośny doping, wspierając piłkarzy, aby walczyli od pierwszej do ostatniej minuty. Z końcem listopada mija kolejny termin ukończenia pierwszego etapu modernizacji naszego stadionu, co być może spowodowało, że jeden z naszych sympatyków postanowił  sprawdzić jedną z „ukończonych” trybun. Efekt? Oczywiście skończyło się na zakazie stadionowym. W momencie chwytania jednego z kibiców „młyn” śpiewał „Zostaw kibica…”. Swego czasu już przerabialiśmy wlepianie zakazów za stanie w nieodpowiednim miejscu, ale nasz sprzeciw przyniósł efekt i nie byliśmy tak mocno napiętnowani, jak to było na innych stadionach. Ten wybryk jednak nie mógł umknąć uwadze, a naszego fana należy zrozumieć, po prostu nie mógł już się doczekać, aby pooglądać odrobinę meczu na nowej trybunie. Na to jednak poczekamy pewnie do nowego sezonu. Wszyscy mają już dość całej sytuacji, ale być może „wyrzucenie” Generalnego Wykonawcy coś zmieni.

Po golu na 2:0 wszyscy mogliśmy odetchnąć i cieszyć się ze zwycięstwa. Zawodnicy i trener na środku murawy zaprezentowali taniec zwycięstwa, śpiewając jednocześnie „Cały świat już wie…”. Później wszyscy podeszli podziękować nam za doping, wraz z trenerem, który jednak usłyszał, że „jedna jaskółka wiosny nie czyni” i zrezygnował bratania się z nami. W następnych meczach, zwłaszcza tych derbowych, musi udowodnić swoją wartość. Na pomeczowej konferencji mimo wszystko zadedykował nam zwycięstwo. Oby podobnie było po spotkaniu w Gliwicach, gdzie Wieczorek również pracował

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments