Górnik – Piast 5:2. Zagrali jak za dawnych lat!!

Milo  -  1 grudnia 2015 22:22
0
1211

Gergel7_Wisła_Górnik1516

Górnik Zabrze wygrał z Piastem Gliwice 5:2. Cztery trefienia na swoim koncie zapisał Gergel, a jedno trafienie dołożył Kwiek. Dla przyjezdnych strzelili Mak oraz.. Słodowy.

Trener Ojrzyński zdecydował się postawić na aż na 5. zawodników w obronie. Do składu wrócili Sobolewski oraz Szeweluchin. Wtorkowe spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli zabrzanie. Szarżującego w polu karnym Madeja sfaulował Osyra. Sędziowie po naradzie wskazali na wapno. Do piłki poszedł Gergel i pewnym strzałem pokonał Szmatułę. Po kilku minutach próbowali odpowiedzieć przyjezdni, jednak Vacek mocnym uderzeniem trafił prosto w Janukiewicza. Żadna z drużyn nie potrafiła sobie wypracować przewagi, dlatego obie drużyny stwarzały sobie dogodne sytuacje. W Górniku brakowało wykończenia, a na drodze Piasta stał Janukiewicz. Bramkarz Górnika skapitulował pod koniec pierwszej połowy, gdy samobójczym trafieniem popisał się Słodowy. Jak się okazało była to woda na młyn dla lidera ekstraklasy. Piłka trafiła do Maka, a ten popisał się znakomitym uderzeniem umieszczając piłkę w siatce Górnika. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ już zmianie.

Drugą połowę znów od mocnego uderzenia rozpoczęli zabrzanie, którzy za sprawą Kwieka doprowadzili do wyrównania. Zabrzanie poszli za ciosem Sobolewski wypatrzył znakomicie ustawionego Gergela, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Kibice nie zdążyli jeszcze ucieszyć się z tego gola, a na tablicy wyników było już 4:2. Piłkę znów dostał Gergel i z ostrego kąta po raz trzeci tego dnia pokonał Szmatułę. Tego dnia słowackiemu pomocnikowi było mało. Gergel znów dostał świetną piłkę z środka pola i umieścił piłkę w bramce obok bezradnego bramkarza gości. Znakomicie obsłużony przez swoich kolegów Geregl, był tego dnia nie do zatrzymania przez rywali. Na boisku sytuacja wyglądała jakby to Górnik był na pozycji lidera ekstraklasy. Zabrzanie zagrali jak za dawnych lat, a ręce same składały się do oklasków..

Górnik Zabrze – Piast Gliwice 5:2 (1:2)
1:0 – Gergel, 7′
1:1 – Słodowy, 37′
1:2 – Mak, 39′
2:2 – Kwiek, 56′
3:2 – Gergel, 60′
4:2 – Gergel, 61′
5:2 – Gergel, 82′

Górnik: Janukiewicz – Słodowy, Kopacz, Szeweluchin, Danch, Kosznik (59′ Kurzawa) – Sobolewski (64′ Dźwigała), Gergel (88′ Cerimagić), Kwiek, Madej – Skrzypczak

Piast: Szmatuła – Pietrowski, Osyra (68′ Mokwa), Korun, Mraz – Mak, Vacek, Murawski, Badia (15′ Barisić)– Szeliga (75′ Angielski), Nespor

Żółte kartki: Madej, Kwiek – Mak, Murawski
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)

Ocena spotkania: 5
Ocena pracy sędziego: 4
Widzów:
5481

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments