Górnik – Piast 5:2. Ku przestrodze dla naszego zespołu przed dzisiejszym spotkaniem

Torcidos  -  3 marca 2018 17:49
0
2063

Lekką kaszankę, jaką zaproponowali nasi piłkarze w meczu z Pogonią przyjęliśmy z dużym zrozumieniem. W zapowiedzi tego spotkania pisaliśmy, że biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności remis będzie niezłym rezultatem. Ale teraz przed Piastem poprzeczka idzie wyżej i już oczekujemy tylko zwycięstwa. Małe derby dla Górnika!

Przed sobotnim meczem piłkarze Górnika powinni zobaczyć powtórkę derbów z grudnia 2015 roku, w których to zabrzanie wygrali z Piastem przy Roosevelta 5:2. Wtedy sytuacja była analogiczna do obecnej. Z jednej strony walczący o utrzymanie gospodarze, z drugiej jeden z kandydatów do najwyższych  miejsc w lidze. A skończyło się tak, że faworyzowany Piast został przerzuty i wypluty przez “słabego” Górnika. Niech to będzie przestroga dla naszych zawodników. Bo Piast wyjdzie tak samo mocno zmobilizowany, jak wtedy “Trójkolorowi”. I może stać się wszystko.

Nie ma co grzać głów, ale nie ma co też mówić, że to będzie zwykły mecz. Na pewno nie dla Piasta, dla którego będzie to najważniejsze spotkanie w sezonie. Z tej racji trochę obawiamy się o dzisiejszy wieczór, bo derby rządzą się swoimi prawami. Ale z drugiej strony mamy tak mocny zespół, że wszystko zależy od nas. Jeśli zagramy nawet niewiele gorzej niż we Wrocławiu, to spokojnie wygramy.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments