Górnik otrzymał licencję na grę w Ekstraklasie

W.  -  2 czerwca 2020 14:31
0
2778

Decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej z dnia 29 maja 2020 roku, Górnik Zabrze otrzymał licencję upoważniającą klub do uczestnictwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy oraz rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2020/2021.

Jak informuje oficjalna strona czternastokrotnego mistrza Polski: – Na podstawie Podręcznika Licencyjnego PZPN na sezon 2020/21 oraz pozostałych norm i przepisów prawnych Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła przyznać licencję upoważniającą Górnik Zabrze do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2020/21, oraz licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach klubowych UEFA w sezonie 2020/2021.

Ponadto z oficjalnego komunikatu wydanego przez Komisję ds. Licencji Klubowych PZPN dowiadujemy się, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa wymusiła specjalny nadzór finansowy, którym objęte zostaną kluby: – W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie Kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów.

Od powyższych rozporządzeń kluby mogą złożyć odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie nieprzekraczającym pięciu dni od momentu otrzymania decyzji.

Źródło: Roosevelta81.pl/Górnik Zabrze/pzpn.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments