Górnik – Miedź: Pożegnać się z klasą!

Torcidos  -  20 listopada 2016 11:06
0
859

druzyna_Wisla_Pulawy_1617

„GieKSa” przegrała w Suwałkach, Znicz sensacyjnie pokonał Bytovię, a Zagłębie w meczu na szczycie podzieliło się punktami z Chojniczanką. Wyniki w tej kolejce są wręcz wymarzone dla Górnika, pod warunkiem, że on sam wygra swoje spotkanie z Miedzią Legnica, i choć w małym stopniu zrekompensuje kibicom za powoli kończący się rok.

Niemal cztery miesiące temu zabrzanie zainaugurowali swój sezon w Legnicy. Wtedy lepsza okazała się Miedź, która zasłużenie wygrała 1:0. Od tego czasu Górnik nieustannie ewoluował i przed niedzielnym spotkaniem jest już zupełnie inną drużyną, w każdym elemencie lepszą. Poukładaną w obronie i przede wszystkim o wiele bardziej niebezpieczną w ofensywie. Jednak dopiero w ostatniej kolejce wysłał wyraźny sygnał, że jest gotów, by walczyć o Ekstraklasę.

Po porażce ze Zniczem wydawało się, że awans oddalił się Górnikowi już na dobre. Tymczasem wystarczyły dwa mecze, by w Zabrzu nadzieje ponownie odżyły. Co więcej, w przypadku zwycięstwa z Miedzią strata do drugiego w tabeli GKS-u Katowice zmaleje tylko do pięciu punktów. Przy okazji Górnik przeskoczyłby m.in zespół Ryszarda Tarasiewicza i Bytovię Bytów. Tej okazji nie wypada wręcz zmarnować.

Zwycięskiego składu się nie zmienia, ale pewnie Marcin Brosz zrobi ten jeden wyjątek dla Bartosza Kopacza. Stoper Górnika wraca po dyskwalifikacji za czerwoną kartę i trudno sobie wyobrazić, by zabrakło dla niego miejsca w podstawowym składzie. To też może oznaczać powrót do składu Armina Cerimagicia. To powinny być wszystkie roszady na niedzielne spotkanie. Skoro wszystko dobrze funkcjonuje, nie ma co nadmiernie kombinować.

Efektowne zwycięstwo z Wisłą Puławy oglądało z wysokości trybun niecałe 6 tysięcy kibiców. Dlaczego tak mało? Bo we wcześniejszych meczach (zwłaszcza ze Zniczem) piłkarze Górnika zrobili wiele, by zniechęcić fanów do przyjścia na stadion. Na szczęście Górnik znów obrał kierunek z napisem Ekstraklasa, a tym samym wierzymy, że piłkarze w niedzielny wieczór pożegnają się z klasą.

Według zakładów bukmacherskich STS zdecydowanym faworytem są zabrzanie. Najmniej prawdopodobnym  wynikiem jest natomiast zwycięstwo gości z Legnicy. 

Górnik Zabrze – Miedź Legnica, niedziela, 20 listopada 2016, godz 17:45, sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments