Górnik – Miedź 0:2. Mecz jak cały ten rok

Kaszpir  -  20 listopada 2016 19:36
0
1251

wolsztynski_miedz_1617

Górnik Zabrze w ostatnim tegorocznym meczu na Arenie Zabrze przegrał z Miedzią Legnica 0:2. Zwycięstwo przyjezdnym zapewnili Bartczak i Łobodziński.

Trener Marcin Brosz dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu do zwycięskiego meczu z Wisłą Puławy. Po przymusowej pauzie za kartki wrócił Bartosz Kopacz i zastąpił na środku obrony Oleksandra Szeweluchina.

Od samego początku żwawo do ataków ruszyli goście i tym samym szybko objęli prowadzenie. Atomowe uderzenie Bartczaka z okolic 25 metra, znalazło drogę do bramki. „Górnicy” próbowali odpowiedzieć, ale to Miedź spokojnie wyprowadzała kolejne akcje. Najlepsze akcje zabrzan miały miejsce dopiero pod koniec pierwszej połowy. Znalazł się w nich nasz najlepszy strzelec Angulo. Najpierw uderzał „futbolówkę” sprzed pola karnego, ale trafił prosto w Kapsę. Po kilku minutach piłka znów znalazła się pod nogami Hiszpana, ale i tym razem lepszy okazał się bramkarz gości. Niestety, nie udało się doprowadzić do remisu jeszcze przed przerwą. Trzeba przyznać, że zabrzanie źle weszli w ten mecz, a szybko stracony gol wkradł sporą nerwowość w nasze szeregi.

Drugą połowę od mocnego uderzenie mogli rozpocząć zabrzanie. Po podaniu Kurzawy do strzału nożycami złożył się Matuszek, jednak bramkarz nie dał się pokonać. „Trójkolorowi” dążyli do wyrównania, a dogodną sytuację zaprzepaścił Ledecky, którego strzał z 7 metra minął bramkę. W tym momencie na stadionie było słychać tylko spory jęk zawodu. Na kwadrans przed końcem spotkania wyśmienitą sytuację zmarnował Skrzypczak, a po kilkunastu sekundach na tablicy wyników było już 0:2. Łobodziński oddał kąśliwe uderzenie na dalszy słupek bramki Górników i Kasprzik skapitulował. Wynik do końca spotkania nie uległ już zmianie, a zawodników żegnała spora burza gwizdów z trybun.

Górnik Zabrze w niedzielę zakończy rundę jesienną wyjazdowym meczem ze Stalą Mielec.

Górnik Zabrze – Miedź Legnica 0:2 (0:1)
0:1 – Bartczak, 7′
0:2 – Łobodziński, 76′

Górnik Zabrze: Kasprzik – Kosznik, Kopacz, Danch, Wolniewicz – Matuszek, Ambrosiewicz (77′ Urynowicz) – Kurzawa, Wolsztyński (61′ Cerimagić) – Angulo, Ledecky (73′ Skrzypczak).
Trener: Marcin Brosz

Miedź Legnica: Kapsa – Bartczak, Midzierski, De Amo, Gorskie – Daniel, Garguła (66′ Łuszkiewicz) – Rasak, Forsell, Rybicki – Łobodziński (90′ Martin)
Trener: Ryszard Tarasiewicz

Żółta kartka: Wolniewicz, Kosznik –  De Amo