Górnik – Lechia kibicowsko. Wyjątkowy moment prezentacji oprawy i wsparcie słowami marszałka Piłsudskiego

Spark  -  16 grudnia 2013 18:10
0
892

kibice_gornik_lechia_1314
Spotkanie z Lechią Gdańsk zostało rozegrane w wyjątkowych okolicznościach. 14 grudnia dokładnie minęło 65 lat od powstania naszego WIELKIEGO GÓRNIKA.

Choć był to ostatni mecz ligowe w tym roku w Zabrzu, to za kilka dni czeka nas jeszcze pojedynek Pucharu Polski. Niestety wraz z dużą częstotliwością rozgrywanych meczów, wcześniejszymi represjami wobec kibiców, gorszą pogodą, a także niezbyt pozytywnymi informacjami dotyczącymi modernizacji naszego stadionu, znów na trybunach mieliśmy kilka wolnych miejsc. Nie przeszkodziło to jednak w prowadzeniu naprawdę głośnego dopingu oraz zaprezentowania ciekawej oprawy okolicznościowej.

kibice_gornik_lechia_3_1314
Niespodziewanie na naszych ultrasów już przed meczem czekała „niespodzianka”. Byli oni niezwykle dokładnie sprawdzani przez ochronę, czy czasem nie mają w swoim posiadaniu pirotechniki. Dało się zauważyć, że wyczulenie na tym punkcie jest znacznie większe niż przy poprzednich spotkaniach. Oprawę zaprezentowaliśmy dokładnie w 19 minucie i 48 sekundzie meczu. (1948 to rok, w którym został założony nasz klub). Całość poprzedziło głośne odliczanie. Na płocie pojawił się transparent o treści „14 Są starsi nie ma lepszych 6”. Liczby odnosiły się odpowiednio do tytułów mistrzowskich i zdobytych Pucharów Polski. Na trybunach pojawiła się sektorówka. Na czarnym tle była srebrna patera z herbem naszego klubu, po bokach napisane było Górnik Zabrze, a na dole 65 lat. Całość uzupełniały nasze trójkolorowe barwy.

kibice_gornik_lechia_2_1314
Przez ponad 90 minut prowadziliśmy bardzo głośny doping, „ciągnąc” długo nasze pieśni. Jedną z nich niezwykle dłuuuuuuugo i był nawet plan śpiewania aż do momentu, kiedy nasza drużyna strzeli gola. Ostatecznie zrezygnowaliśmy z tego pomysłu, co jak się okazało, było dobrym posunięciem, bowiem spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Na naszym płocie przez cały mecz wisiała tylko jednak nasza flaga: „Szacunek się należy”. W 85. minucie meczu rozwieszamy transparent skierowany do naszych piłkarzy, mający podnieść ich na duchu po przegranych spotkaniach derbowych. Jego treść była następująca: „Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”. Są to słowa marszałka Józefa Piłsudskiego. Po meczu zawodnicy standardowo przychodzą nam podziękować za doping. My dziękując im za walkę odśpiewaliśmy „Czy wygrywasz, czy nie…”. Już w środę czeka nas ostatni mecz w tym roku. Tym razem pora na Puchar Polski, a już dawno nie graliśmy w tych rozgrywkach na własnym stadionie. Aż szkoda, że znów spotkanie zostanie rozegrane przy ograniczonej publice oraz bez zorganizowanej grupy kibiców przyjezdnych.

kibice_gornik_lechia_4_1314
Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Jakub Wójciak/Roosevelta81.pl, Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments