Górnik – Lechia kibicowsko: W oczekiwaniu na WDŚ…

g.rajda  -  1 października 2014 07:28
0
1362

kibice3_Górnik_Lechia1415

Wróciliśmy na właściwe tory – tak chciałoby się rzec o dopingu, który po meczu w Pucharze Polski (o którym już zapominamy) znów był konkretny. Młyn po raz kolejny zapełnił się w 100%, sporo osób miało młynówki, większość także dołączała się do dopingu. Większość, bo oczywiście na młyn nadal przychodzą osobniki, które zamiast dopingować zabrzan skupiają się na tym, gdzie jest piłka, ale osób takich jest coraz mniej.

kibice5_Górnik_Lechia1415.jpg

Jak już wspomnieliśmy, podczas spotkania z Lechią Gdańsk na trybunach zasiadł komplet 3 tysięcy widzów. Kilkukrotnie do dopingu niosącego się z sektora 18 dołączały się kryta i „Jedynka”, głównie mogliśmy to zauważyć, a konkretniej usłyszeć, po strzelonych przez Górnika bramkach. Niestety trybuny te niechętnie dołączają się do dopingu w momentach w innych niż wspomniane, doping na dwie strony, który jeszcze nie tak dawno wypadał dość dobrze, teraz wygląda kiepsko. Nie wszystko jednak stracone i w tym miejscu apelujemy do ludzi zasiadających na sektorach innych niż młyn, aby przyłączali się do dopingu nie tylko w momentach dominacji, czy też strzelonych bramek. Razem możemy jeszcze więcej!

kibice4_Górnik_Lechia1415.jpg

Podczas meczu na płocie zawisło 6 flag: „Wyznawcy Górnika”, „KS Wisłoka”, „Bedziemy z Tobą aż do śmierci”, „1948”, „Sektor 13” oraz „XXX Torcida”. Nie pojawili się kibice gości, „pozdrowiliśmy” ich jednak kilkukrotnie na swój sposób. Nie wiedząc czemu (albo i wiedząc) największą furorę na młynie jak zwykle zrobiło „Tańczymy labada”. Podobnie jak na wyjazdach kibice tańczyli, bawili się i śpiewali. Pozostałe melodie Torcidy także wypadły bardo dobrze, przypominamy, że śpiewając „To zabrzańska Torcida” w drugiej zwrotce nie śpiewamy „Depta Ty k…” tylko „Donald Ty k…”, wiele osób jeszcze nie poprzestawiało tego w głowach.

kibice4_Górnik_Lechia1415

W skrócie: Z dopingiem staliśmy jak zwykle na wysokim poziomie, do poprawki powinno być wsparcie z innych trybun, ale to już jest indywidualną kwestią każdej osoby i też słabej akustyki przebudowywanego stadionu. W najbliższą sobotę Górnik zmierzy się w Chorzowie z Ruchem, a spotkanie z sektora gości obejrzy tylko 557 osób. Reszta niestety mecz obejrzeć może sprzed telewizora. Zapraszamy na kolejne spotkania w Zabrzu, nie zapominamy także o młynówkach! Derby dla Górnika!

Źródło: Roosevelta81.pl
Fot.: Ewa Dolibóg, Mateusz Ochman/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments