Górnik – Lechia 2:2. Remis po emocjonującym spotkaniu

Ewa  -  28 września 2014 17:24
0
1026

IMG_6731
Kibice w Zabrzu zobaczyli dobre spotkanie i cztery gole. Na trafienie Magiery w pierwszej połowie Lechiści odpowiedzieli po przerwie dwoma trafieniami Colaka. Bramkę na wagę punktu dla Górników zdobył głową Łuczak.

Pierwszym zaskoczeniem już przed meczem był brak w wyjściowym składzie Mateusza Zachary, który usiadł na ławce, podobno z powodu drobnego urazu. Do bramki Lechii wrócił natomiast Mateusz Bąk, ale jak się później okazało to nie była dobra zmiana dla gości. W 30 minucie golkiper Lechii źle interweniował po strzale z około 30 metrów Magiery. Piłka nabrała dziwnej rotacji, zmieniła kierunek i jeszcze skozłowała przed bramkarzem, który sparował ją w ten sposób, że wkręciła się do bramki tuż przy słupku.

Utrata gola podcięła gościom skrzydła, bo do tego momentu to Lechia była zespołem lepszym i miała kilka niezłych okazji. Z dystansu swoich sił próbowali Borysiuk i Vranjes, ale Steinbors był na posterunku, Najlepszą okazję miał Colak, jednak głową nie skierował futbolówki precyzyjnie, a łotewski bramkarz odprowadził ją tylko wzrokiem.

Zabrzanie po objęciu prowadzenia szybko chcieli pójść za ciosem, lecz strzał z powietrza Łuczaka z kilkunastu metrów był niecelny, a po udanej strzale z pola karnego niezwykle aktywnego Gergela był rykoszet i piłka poleciała obok słupka. Przyjezdni najbliżsi doprowadzenia do remisu byli po świetnej akcji na skrzydle Makuszewskiego, który dośrodkował do Vranjesa, a ten z pięciu metrów z powietrza nie był w stanie skutecznie ułożyć stopy.

Druga połowa fatalnie zaczęła się dla Górników. Dośrodkowanie z rzutu rożnego dość przypadkowo spadła pod nogi Colaka, który upadając skierował ją do siatki. Niedługo potem mogło być 2:1 dla gości. Bliski szczęścia był Vranjes, którego piłkę po strzale głową sparował Steinbors, a następnie doskonale jeszcze interweniował przy dobitce gracza Lechii. To obudziło zabrzan, którzy kapitalnie „rozklepali” rywali. Strzał Łuczak z kilku metrów dobrze obronił Bąk, a dobitka Jeża była niecelna. To jednak przyjezdni byli bardziej konkretni. Kolejna długa piłka, dogranie Vranjesa do Colaka, a ten z ostrego kąta pokonał Steinborsa.

Później mocno do roboty wzięli się Górnicy, ale brakowało albo szczęścia albo centymetrów. Wyrównać udało się po rzucie rożnym. Dośrodkował wprowadzony Plizga, a Łuczak idealnie wbiegł w pole bramkowe i głową nie dał szans Bąkowi. Napastnik Górnika dał upust swoim emocjom po strzeleniu gola, bowiem niektórzy fani narzekali na jego postawę, choć niesłusznie, bo bardzo mocno pracował w tym spotkaniu, ale brakowało mu szczęścia.

Do końca spotkania widać było, że oba zespoły nie do końca są zadowolone z podziału punktów, ale zwycięski gol nie padł. Remis należy uznać za zasłużony, a Lechia chyba rozegrała najlepszy mecz w tym sezonie, więc punkt zdobyty przez Górników trzeba docenić.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 2:2 (1:0)
1:0 – Magiera, 30′
1:1 – Colak, 48′
1:2 – Colak, 64′
2:2 – Łuczak, 79′

Górnik: Steinbors – Sadzawicki, Szeweluchin, Magiera – Gergel (85′ Kurzawa), Sobolewski, Danch, Kosznik – Jeż (65′ Plizga), Madej – Łuczak.
Trener: Józef Dankowski.

Lechia: Bąk – Pietrowski, Valente, Janicki, Leković – Makuszewski, Borysiuk, Łukasik (89′ Dźwigała), Vranjes (76′ Wiśniewski), Grzelczak (63′ Pawłowski) – Colak.