Górnik – Lechia 1:3. Pierwsza sparingowa porażka zabrzan

Milo  -  5 lipca 2014 18:54
0
1236

gancarczyk_gornik_lechia_1314a

Górnik Zabrze uległ w meczu towarzyskim Lechii Gdańsk 1:3. Gole dla Lechistów strzelili Vranjes, Makuszewski oraz Gancarczyk po samobójczym trafieniu. Jedyny gol dla Górnika był autorstwa Janickiego, który wpakował piłkę do własnej bramki. Była to pierwsza porażka zabrzan w letnim okresie przygotowawczym.

W podstawowym składzie „Trójkolorowych” znaleźli się Plizga oraz Gergel, którzy z Górnikiem podpisali 3-letnie kontrakty. Od początku spotkania do ataku ruszyli zawodnicy z Gdańska i to oni wypracowywali sobie dobre okazje do zdobycia bramki. W 19′ dobrze zapowiadającą się akcję rywali w polu karnym przerwał Augustyn, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł Vranjes i pewnym strzałem pokonał Steinborsa. Po stracie gola Górnicy ruszyli odważniej do ataków, ale wtedy swoją szansę wykorzystali Lechiści, którzy w łatwy sposób rozklepali defensywę zabrzan. Sadajew podał do Makuszewskiego, a pomocnikowi pozostało tylko umieścić piłkę w bramce.

Po rozpoczęciu drugiej połowy w znakomitej okazji znalazł się Iwan, ale trafił tylko w słupek. Dobrze spisująca się Lechia mogła podwyższyć wynik spotkania, ale Danch w ostatnim momencie powstrzymał szarżującego Pawłowskiego. Zgodnie z powiedzeniem „co się wlecze to nie uciecze” Lechia dopięła swego za sprawą Gancarczyka, który wpakował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Pawłowskiego. Na dwadzieścia minut przed końcem spotkania trener zdecydował się wystawić nową jedenastkę. Gra zabrzan na chwilę się ożywiła za sprawą Madeja, który dostrzegł dobrze ustawionego Gwaze ten dośrodkował w pole karne, a tam niefortunnie interweniował Janicki. Stoper z Gdańska podobnie jak Gancarczyk strzelił samobójczego gola. W końcówce spotkania tempo siadło, a gra odbywała się głownie w środkowej strefie boiska.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 1:3 (0:2)
0:1 – Vranjes (k.) 19′
0:2 – Makuszewski 30′
0:3 – Gancarczyk (sam.) 60′
1:3 – Janicki (sam.) 70′

Górnik: Steinbors (63′ Kasprzik) – Danch (67′ Sadzawicki), Augustyn (67′ Szeweluchin), Gancarczyk (67′ Mańka) – Sobolewski (67′ Drewniak), Gergel (67′ Jeż) – Oziębała (31′ Gwaze), Plizga (32′ Ćerimagić; 75′ Sobczak), Kurzawa (67′ Madej), Kosznik (67′ Małkowski) – Iwan (67′ Łuczak).

Lechia: Trela – Pietrowski, Janicki, Valente, Leković (67′ Bougaidis) – Makuszewski (71′ Grzelczak), Borysiuk (85′ Dźwigała), Vranjes (77′ Łukasik), Wiśniewski (60′ Frankowski), Pawłowski (80′ Aleksić) – Sadajew (80′ Ribeiro).

Żółte kartki: Gwaze – Leković.