Milo  -  13 marca 2016 19:53
0
1131

Steblecki_Gornik_Lechia_1516

Górnik Zabrze zremisował z Lechią Gdańsk 1:1. Na listę strzelców wpisali się Kopacz oraz Kovacevic.

Trener Jan Żurek w porównaniu do ostatniego spotkania dokonał czterech zmian w wyjściowym składzie. Do składu wrócili Kasprzik, Kallaste, Sobolewski, Matuszek. Wydaje się, że na dobre nawet z kadrą meczową pożegnali się Korzym oraz Janota.

W pierwszej dogodnej sytuacji znalazła się Lechia. Paixao znakomicie wypuścił na wolne pole Kuświka, ale tam przytomnie zachował się Kasprzik, który zapobiegł utracie bramki. W odpowiedzi niecelnie uderzał Gergel. Najlepiej obie drużyny wyglądały w środku pola, ale gdy przychodziło do konkretów pojawiała się spora niedokładność. Przez całą połowę zabrzanie oddali tylko dwa strzały w tym ani jednego celnego.

Przyjezdni od początku drugiej połowy starali się grać swój futbol. To się opłaciło, bo szybko wyszli na prowadzenie za sprawą Kovacevica, który precyzyjnym uderzeniem pokonał Kasprzika. To jednak nie koniec problemów Górnika, bo chwilę później drugą żółtą kartkę, a w konsekwecji czerwoną zobaczył Gergel i Górnik zmuszony był grać w 10. Lechia spokojnie konstruowała swoje ataki, a od straty gola zabrzan ratował Kasprzik. Kiedy wydawało się, że w meczu nic się już nie wydarzy. Górnik wyrównał wynik spotkania za sprawą Kopacza, który znakomicie wykorzystał dośrodkowanie Kallaste. Trzeba dodać, że był to pierwszy celny strzał zabrzan w tym meczu. Radość w Zabrzu mogła zostać przerwana, ale Kasprzik dwukrotnie wyciągnął piłkę z linii bramkowej. Wynik spotkania nie uległ już zmianie. Górnik wydarł  Lechii punkty w samej końcówce.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk 1:1 (0:0)
0:1 – Kovacevic, 55′
1:1 – Kopacz, 88′

Górnik: Kasprzik – Widanow, Kopacz, Danch, Kallaste – Sobolewski (63′ Oss), Matuszek (63′ Kante), Przybylski – Gergel, Steblecki (76′ Kurzawa), Madej
Trener: Jan Żurek

Lechia: Milinković – Savić – Janicki, Maloca, Wawrzyniak, Stolarski – Paixao, Chrapek, Kovacevic, Krasic (75′ Mila), Haraslin (46′ Mak)– Kuświk (61′ Peszko)
Trener: Piotr Nowak

Żółte kartki: Kante