Górnik – Jagiellonia kibicowsko. Oprawa, piro oraz goście!

g.rajda  -  12 sierpnia 2014 08:00
0
2874

kibice_gornik_jagiellonia_1415

Piątkowy mecz zapamiętamy nie tylko przez popis gry naszych piłkarzy. Również kibice (nie pierwszy już raz) dali prawdziwy pokaz swojej siły i to nie tylko w wersji wokalnej!

Na stadion imienia Ernesta Pohla przyszło tradycyjnie 3 000 widzów. Cieszy fakt, że apele grup kibicowskich dają wymierne efekty: coraz więcej osób, nie tylko z sektora 18, przychodzi na Roosevelta w młynówce! Jesteśmy przekonani,  że akcja zachęcania do przychodzenia na mecze Górnika w „młynówce” będzie z każdym meczem przynosiła coraz lepsze efekty. Wizualnie prezentuje się to wyśmienicie i co najważniejsze, powoli staje się to naszą zabrzańską tradycją i nieodzowną częścią każdego kibica „Trójkolorowych”. Dlatego zachęcajcie wszystkich do przychodzenia w młynówkach!

kibice2_gornik_jagiellonia_1415

Podczas spotkania na płocie wywiesiliśmy następujące flagi: „Górnik&GieKSa”, „Sektor 13” oraz debiutującą „Ultras”. Wyraźnie dajemy do zrozumienia, że jesteśmy z piłkarzami w tej trudnej sytuacji. W ich grze widać zaangażowanie oraz to, że grają nie tylko dla siebie ale przede wszystkim dla kibiców Górnika Zabrze. Przez całe spotkanie Torcida głośno wspiera drużynę. Korzystny wynik, sprzyjająca pogoda oraz dobra pora świetnie wpływają także na inne sektory, które chętnie przyłączały się tego dnia do dopingu.

O właściwy klimat zadbała niezawodna i aktywna grupa Ultras Górnik Zabrze, która przygotowała oprawę z transparentami na górze i dole sektorów. Na nich były następujące hasła: „Gdy inni zajęci są snami, my jedziemy z oprawami!”. Sektory pokryła natomiast „sektorówka”. Na niej napis „ULTRAS”, a w środku znajdował się „kibol” w kominie-kraciaku oraz charakterystycznej bluzie Ultrasów. W rękach natomiast trzymał spray oraz butelkę. Wszystko wyglądało tak, jakby akurat malował mur. Całość dopełniły odpalone stroboskopy. Warto zaznaczyć, że była to oprawa większa niż zazwyczaj, gdyż tym razem rozciągała się ona aż nad dwoma sektorami (18 i CP). W tych ciężkich warunkach efekt oprawy był piorunujący.

kibice4_gornik_jagiellonia_1415

Warta odnotowania jest także obecność kibiców gości na sektorze 1, którzy gościnie w około 15 osób przyjechali do Zabrza. Jak widać fani obu klubów mogą siedzieć obok siebie nie zabijając się. Słowa „Piłka nożna dla kibiców” nie są dla nas tylko pustym sloganem!

kibice3_gornik_jagiellonia_1415

Doping z meczu:

[youtube id=”qzP67GyfWbc”]

Tym samym przypominamy o zapisach na wyjazd do Kielc na mecz z tamtejszą Koroną, który odbędzie się w piątek, 15 sierpnia. O szczegółach przeczytacie TUTAJ . Wszyscy na wyjazd!

kielce1

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Igor/Torcida.eu

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments