Górnik – Jagiellonia kibicowsko. „Cały stadion dla Górnika!”

Milo  -  11 sierpnia 2015 18:54
0
2005

Torcida1_gornik_jagiellonia_1516

Po 1532 dniach budowy stadionu w Zabrzu mogliśmy zasiąść na namiastce nowego stadionu, czyli na dolnej części trybuny południowej, która przypisana została właśnie „Torcidzie”.

W Zabrzu po 4.latach uśpienia dało się poczuć prawdziwą atmosferę piłkarskiego święta. Na mecz zapraszały plakaty, transparenty, czy też reklamy w radiu. Nie zabrakło także licznych wyjazdów do kibicowskich miast. Mobilizacja kibiców przyniosła efekty, bo udało się w całości zapełnić trybunę południową, jak i pozostałą część „obiektu”.  Łącznie na trybunach zasiadło 5521 kibiców (w tym 2196 fanatyków na trybunie południowej).

kibice_jagiellonia_1516

Od początku spotkania ruszyliśmy z bardzo konkretnym dopingiem, a na płocie pojawiła się część inauguracyjnej oprawy. Upór siłą oddanych – brzmiało hasło przygotowane tego dnia przez zabrzańską grupę ultras. Na bokach transparentu widoczny był motyw czaszek. Po kilkunastu minutach rozciągnęliśmy sektorówkę przedstawiającą postać Eddiego z flagi Torcida Górnik, trzymającego w lewej ręce flagę Polski z napisem Zabrze. Na bokach znalazły się liczne czaszki, które dodały ciekawego efektu. Uzupełnienie do oprawy dodała liczna pirotechnika, która pojawiła się po wciągnięciu oprawy do góry. Po najefektowniejszej części kibicowskiego spektaklu, oprawa z powrotem widniała na sektorze „Torcidy”. W skrócie: prezentacja oprawy wyszła znakomicie.

kibice2_gornik_jagiellonia_1516

Kiedy artystyczna część dobiegła końca na płotach wywieliśmy flagi: „Będziemy z Tobą aż do śmierci..”, „Patrioci”, „Ultras Górnik Zabrze”, „Ekipa szyderczy palec”, „Sektor 13”, „19 Zabrze 48”, „Torcida”, „Torcida Górnik”, „Ruda Śląska”, „Górny Slonsk”, „Torcida Gliwice”, „Straight Edge XXX Torcida”, „Torcida Piekary”, „Nieliczni przeciw niezliczonym – Torcida 1999”, „Torcida (szachownica)”. Trzeba przyznać, że najlepiej w naszym wykonaniu wychodziła przyśpiewka „Na zawsze wierni …” oraz pozdrowienia w podskokach dla koleżanek zza miedzy.

przybylski_gornik_jagiellonia_1516

Pod koniec spotkania (ku zaskoczeniu dużej ilości osób) wyraziliśmy swoje niezadowolenie z powodu wiecznej niekończącej się budowy stadionu Górnika. Pojawił się transparent – „Nowy stadion potrzebny od zaraz”, a mocy transparentowi dodały liczne przyśpiewki: „Panie Dębicki – Twój koniec jest bardzo bliski”, „Cały stadion dla Górnika!”, „Cztery lata budujecie, premie sobie przyznajecie”.

Niestety, nasi zawodnicy nie wzięli przykładu z trybun i zaprezentowali się bardzo słabo ulegając Jagiellonii. Na koniec spotkania zaśpiewaliśmy głośne „Serce moje płacze, Górnik Zabrze przegrał mecz, ale ja mu to wybaczę bo drużyną moją jest”. Był to kolejny przegrany mecz, a cierpliwość kibiców jest już na wyczerpaniu.

Warto wspomnieć, że na meczu nie zabrakło też kibiców Jagiellonii, którzy do Zabrza przyjechali w sile ok. 20 osób.

kibice_gornik_jagiellonia_1516

Oprawa:

[youtube id=”i9XkZ0-yWMA”]

Kulisy:

[youtube id=”wZ0Z59ueQhE”]

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments