Górnik II Zabrze: Zrewanżować się za jesienne lanie

Kaszpir  -  1 maja 2019 12:51
0
2007

W środę 1 maja drugi zespół Górnika podejmie drużynę Agroplonu Głuszyna. Spotkanie rozegrane zostanie oczywiście na obiektach Sparty.

Rywale w tabeli zajmują dopiero szesnastą lokatę, która oznacza pozycję spadkową. Wiosną głuszynianie nie potrafili wygrać w pierwszych pięciu kolejkach. W ostatnich trzech spotkaniach zdołali za to zdobyć sześć punktów. W sumie zgromadzili jak dotąd 21. punktów, czyli niemal połowę tego co Górnik (40 pkt.; przyp. red.). Nasi przeciwnicy nie imponują defensywą, ani nie mają specjalnie groźnych „żądeł”. Najlepszy strzelec, Marcel Surowiak, ma w dorobku zaledwie cztery trafienia.

Czy to będzie zatem łatwy mecz dla podopiecznych Piotra Gierczaka? Niekoniecznie. Pamiętajmy o zabrzańskiej niemocy w roli gospodarzy, o czym świadczy fakt, że w Zabrzu tego roku, Górnik ligowego zwycięstwa jeszcze nie odniósł. To raz, a dwa piłkarze z Opolszczyzny jesienią łatwo rozbili zabrzan. Wierzymy jednak, że karta na własnych śmieciach się odwróci i kibice, których serdecznie zapraszamy w środę na ul. Mickiewicza, będą wreszcie świadkami victorii „Trójkolorowych”.

Agroplon Głuszyna – Górnik II Zabrze 3:0 (0:0)
Elton 46′,  Czech 72′,  Tistek, 78′

Górnik II Zabrze – Agroplon Głuszyna, środa 1 maja, godz. 17:00, Zabrze-Mikulczyce, ul. Mickiewicza 66 A. Wstęp wolny!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments