Górnik II Zabrze: Zaostrzone apetyty

Kaszpir  -  7 sierpnia 2020 21:22
0
2783

W 2. kolejce III-ligowych zmagań, rezerwy Górnika zagrają w Kluczborku z tamtejszym MKS-em.

Po bardzo udanej inauguracji, a także na podstawie wcześniejszych gier kontrolnych, musimy przyznać, że apetyty nam się zaostrzyły na kolejny występ „dwójki”. Zabrzanie przed tygodniem wysoko zwyciężyli gorzowską Wartę, dzięki czemu objęli przodownictwo w tabeli. Nasza młodzież pokazała się z bardzo dobrej strony, a i najbliższym rywalom, podopieczni Marcina Prasoła mają coś do udowodnienia za ubiegłosezonową porażkę, choć sam szkoleniowiec przyznaje, że nie traktuje sobotniego meczu w takich kategoriach:

Nie lubię mówić, że mamy jakieś rachunki do wyrównania, dlatego pojedziemy tam bez rozpamiętywania, zagramy bezkompromisowo, o swoje, z nadzieją, że trzy punkty znów trafią na konto Górnika. – mówił po wygranej z Wartą opiekun zabrzan. Dodajmy jeszcze, że zespół rezerw, jako pierwszy zaprezentuje się w strojach nowego sponsora technicznego – Hummela.

26.10.2019. Poprzednia wizyta w Kluczborku zakończyła się sromotnym 1:4.

O punkty w sobotnim pojedynku łatwo z pewnością nie będzie. W pierwszej kolejce MKS pokonał na wyjeździe – dobrze znanego nam rywala (zwycięstwo „Trójkolorowych” w ostatnim przedsezonowym sparingu w Goczałkowicach 4:0; przyp. red.) – LKS Goczałkowice Zdrój. Dwie bramki zdobył Bartosz Włodarczyk i właśnie szczególnie na tego piłkarza „górnicy” muszą uważać. Włodarczyk jesienią ubiegłego roku zdobył 2 z 4 bramek, jakie zaaplikował na wówczas Kluczbork.

Doświadczony szkoleniowiec MKS-u, Jan Furlepa docenia nasz zespół – Oglądałem dwa występy Górnika. Potencjał ofensywny tego zespołu znacznie się podniósł, choć jego kadra oparta jest na bardzo młodych zawodnikach, ale nie jest przypadkiem, że to akurat on jest liderem po pierwszej kolejce. Jestem już po analizie gry rywala i na piątkowej odprawie, postaram się przekazać drużynie założenia taktyczne na to spotkanie. Liczę też na naszych kibiców, którzy pomogą nam w sobotę. Trzy punkty na inaugurację zdobyliśmy i myślę, że na stadion przyjdzie trochę więcej ludzi. Musimy też udowodnić, że wygrana w Goczałkowicach także nie była dziełem przypadku.

MKS Kluczbork – Górnik II Zabrze, sobota 8 sierpnia, godz. 18:00; Kluczbork Stadion Miejski ul. Sportowa 7.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments