Górnik II Zabrze – Zagłębie II Lubin 3:0. Lasik strzelał, rezerwy znów wygrały!

Kaszpir  -  12 sierpnia 2017 19:15
0
5447

Drugi zespół Górnika pokonał rezerwy Zagłębia Lubin 3:0. Wszystkie bramki dla zabrzan zdobył Dominik Lasik

Podopieczni Wojciecha Gumoli przystąpili do meczu z lubinianami w mocno zmienionym składzie w porównaniu do poprzedniego spotkania. Od pierwszych minut mogliśmy oglądać m.in. Wiśniewskiego, Liszkę oraz Grendela. Warto odnotować, że oba zespoły odniosły zwycięstwa w inauguracyjnej kolejce. „Trójkolorowi” wygrali z Piastem w Żmigrodzie, natomiast „Miedziowi” pokonali Lechię Dzierżoniów.

Od pierwszych minut na boisku w Mikulczycach, zarówno gospodarze jak i goście nie zamierzali murować bramki. Dynamiczne akcje z jednaj jak i z drugiej strony nie należały do rzadkości. Świetnej sytuacji nie wykorzystał jeszcze Urynowicz, i kiedy wydawało się, że gole do przerwy już nie padną, kolejną okazję stworzył Górnik. Dominik Lasik znalazł się w sytuacji sam na sam i posłał piłkę do siatki. Była to ostatnia minuta pierwszej połowy, więc do szatni zabrzanie schodzili w dobrych nastrojach.

W drugiej części wciąż oglądaliśmy ciekawy futbol z tym, że gra toczyła się już bardziej pod dyktando Górnika. Po godzinie gry gospodarze podwyższyli rezultat. Na listę strzelców ponownie wpisał się Lasik, dobijając uderzenie Urynowicza. To był dzień Dominika, który po ładnej akcji – znów w ostatniej minucie połowy – schodząc ze skrzydła popisał się plasowanym strzałem, co oznaczało trzecią bramkę jego autorstwa. Wysokie zwycięstwo zabrzan jak najbardziej zasłużone. Tak więc, początek III-ligowych zmagań „Trójkolorowi” mają bardzo obiecujący i oby tak dalej.

„Górnicy” po dwóch kolejkach mają na koncie sześć punktów. W następnej serii zmierzą się ze Ślęzą. Spotkanie odbędzie się w Mikulczycach już w najbliższy wtorek, 15 sierpnia o godz. 17:00.

Górnik II Zabrze – Zagłębie II Lubin 3:0 (1:0)
1:0 – Lasik, 45′
2:0 – Lasik, 62′
3:0 – Lasik, 90′

Górnik (skład wyjściowy): Kasprzik – Knabel, Liszka, Wiśniewski, Urynowicz – Grendel, Hajda, Arcon, Joachim, Kulanek – Lasik
Rezerwowi: Michalski, Kamiński, Cybulski, Ściślak, Klepacz, Wajsak, Kiklaisz
Trener: Wojciech Gumola