Górnik II Zabrze w finale Pucharu Polski Podokręgu Zabrze!

Kaszpir  -  3 października 2018 18:02
0
5182

W ramach półfinału Jatta Pucharu Polski Podokręgu Zabrze, drugi zespół Górnika wygrał z Czarnymi Pyskowice 6:1. Bramki dla zabrzan zdobywali Ćwielong, Szkudlarek, Belica, Gałązkiewicz, Zaradny i Pisarek, a dla gospodarzy Sodel.

Pierwsze dwa kwadranse to przewaga Górnika, która została udokumentowana bramką w 15 minucie strzałem głową przez Ćwielonga. Trójkolorowi przez całą pierwsza połowę kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i nie pozwalali gospodarzom na zbyt wiele. W 35 minucie drugą bramkę zdobył Szkudlarek po dośrodkowaniu Olszewskiego. W ostatnich 10 minutach pierwszej połowy nie oglądaliśmy już goli. W ostatnim kwadransie dała znać o sobie jesienna aura, która postanowiła nie rozpieszczać piłkarzy i przy silnie wiejącym wietrze i mocno padającym deszczu zmusiła zawodników obu drużyn do żwawszego poruszania się po boisku. Do przerwy zasłużone prowadzenie zabrzan.

Na drugą połowę trener Piotr Gierczak desygnował do gry nowych zawodników, dokonał pięciu zmian. W miejsce Olszewskiego, Kopii, Cybulskiego oraz strzelców bramek Ćwielonga i Szkudlarka na boisku pojawili się Kulanek, Żagiel, Zaradny, Pisarek i Belica, który po kilku minutach gry zdobył trzeciego gola dla Górnika. Zabrzanie nadal grali swoje nie pozwalając zawodnikom gospodarzy na zbyt wiele aż do 72 minuty. Wtedy to gospodarze wykonywali rzut rożny, po którym zdobyli bramkę kontaktową, a strzelcem został najstarszy zawodnik Czarnych Sodel. Po stracie bramki Górnik nadal kontrolował wydarzenia boiskowe i miał swoje sytuacje ze stałych fragmentów gry. Po jednym z nich doszło do sporej kontrowersji, kiedy to zawodnik gospodarzy Koleszko uderzył z premedytacją w twarz piłkarza Górnika. Sędzia nie widząc dokładnie całego zdarzenia po konsultacji z bocznym pokazał zawodnikowi gospodarzy tylko żółtą kartkę. W 85 minucie Gałązkiewicz podwyższył wynik spotkania na 4:1 dla Górnika. Kilka minut później po jednym trafieniu dołożyli Zaradny oraz Pisarek ustalając wynik spotkania na 6:1.

“Trójkolorowi” zwyciężając w dzisiejszym meczu awansowali do finału Jatta Pucharu Polski Podokręgu Zabrze, w którym spotkają się z Gwarkiem Ornontowice.

Czarni Pyskowice – Górnik II Zabrze 1:6 (0:2)
0:1 – Ćwielong, 15′
0:2 – Szkudlarek, 35′
0:3 – Belica, 52′
1:3 – Sodel, 66′
1:4 – Gałązkiewicz, 82′
1:5 – Zaradny, 86′
1:6 – Pisarek, 89′

Czarni: Małgowski – Borodziej, Sikora, Bieniek, Zalesiński, Bladycz, Mikos, Kropisz, Duda, Koleszko, Sałek