Górnik II Zabrze – Unia Turza Śląska 3:1. Rezerwy wygrały z „Czerwoną latarnią”

Kaszpir  -  19 sierpnia 2017 15:09
0
5669

Górnik II Zabrze pokonał Unię Turza Śląska 3:1. Bramki dla „Trójkolorowych” zdobyli – Dominik Lasik, Oleksandr Szeweluchin oraz David Ledecky.

Rezerwy Górnika po raz trzeci z rzędu rozegrały mecz w roli gospodarza. W Mikulczycach przeciwnikiem zabrzan była „czerwona latarnia” rozgrywek z Turzy Śląskiej. Drużyna Unii przegrała wszystkie dotychczasowe spotkania i oczywiście zamykała ligową tabelę. W składzie „Trójkolorowych” od początku mogliśmy oglądać kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu m. in. Wojciecha Pawłowskiego w bramce, a także Konrada Nowaka, Oleksandra Szeweluchina czy Davida Ledecky’ego, natomiast po przerwie na boisku pojawił się Mariusz Przybylski.

Podopieczni trenera Gumoli od początku spotkania ruszyli do zdecydowanych ataków. Stworzyli sobie dogodne okazje, a jedną z nich wykorzystał – bardzo skuteczny ostatnio – Lasik, który zakończył ładną akcję precyzyjnym uderzeniem. Nie minęło dziesięć minut, a wynik poprawił Szeweluchin. W zamieszaniu po rzucie rożnym, wepchnął piłkę do siatki, mając praktycznie przed sobą pustą bramkę. Górnik przeważał i kontrolował spotkanie, goście tylko raz poważnie zagrozili zabrzanom, kiedy to piłka wylądowała na poprzeczce bronionej przez Pawłowskiego.

Po zmianie stron, obraz gry nie uległ zmianie. Nadal ton wydarzeniom na boisku nadawali gospodarze, chociaż przewaga nie była już tak zdecydowana. Kiedy po dwudziestu minutach Ledecky podwyższył rezultat, stało się jasne, że zwycięzca tego meczu może być tylko jeden. Goście grali jednak bardzo ambitnie i kilka minut później odpowiedzieli golem autorstwa Marka Gładkowskiego. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i trzecia wygrana „rezerwistów” stała się faktem. Niepokojąca sytuacja miała miejsce w drugiej połowie, kiedy to boisko na noszach musiał opuścić Konrad Nowak. Nie wiemy na ile jest poważny uraz.

Zwycięstwo w meczu z Unią oznacza, że podopieczni Wojciecha Gumoli mają na koncie dziewięć punktów. Pozwala im to znajdować się w ścisłej czołówce III-ligowych zmagań. Natomiast piłkarze z Turzy Śląskiej, pozostali oczywiście na ostatnim miejscu w tabeli.

W następnej kolejce rezerwy udadzą się do Gorzowa Wielkopolskiego na mecz z tamtejszym Stilonem. Spotkanie w ramach 6. kolejki zaplanowano na sobotę 26 sierpnia o godz. 16:00.

Górnik II Zabrze – Unia Turza Śląska 3:1 (2:0)
1:0 – Lasik, 14′
2:0 – Szeweluchin, 25′
3:0 – Ledecky, 66′
3:1 – Gładkowski, 70′

Górnik II Zabrze (skład wyjściowy): W. Pawłowski – Olszewski, Szeweluchin, Wajsak, D. Pawłowski – Nowak, Hajda, Grendel, Urynowicz, Ledecky, Lasik.
Trener: Wojciech Gumola