Górnik II Zabrze: Trudny test „Trójkolorowych”.

Kaszpir  -  26 marca 2021 18:50
0
1784

W 22. kolejce III ligi (grupa 3), Górnik Zabrze podejmie drużynę Ślęzy Wrocław. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę w Zabrzu.

„Trójkolorowi” wiosenne rozgrywki rozpoczęli od dwóch wygranych i jednej porażki. Najpierw ograli na wyjeździe Wartę Gorzów, następnie pokonali w Zabrzu MKS Kluczbork. Wygrana z zespołem z Opolszczyzny była udanym rewanżem za porażkę w pierwszej rundzie. Niestety w kolejnym spotkaniu, podopieczni Marcina Prasoła po raz drugi musieli uznać wyższość Piasta Żmigród. Jak widać, dotychczas zabrzanie ze zmiennym szczęściem potrafili się (bądź nie) odgryźć się przeciwnikom za jesienne porażki.

W pojedynku ze Ślęzą, zabrzanie również będą mieli rywalom coś do udowodnienia, za gładkie 0:3 we Wrocławiu. Aktualnie „Żółto-czerwoni” znajdują się w ścisłej czołówce. Ślęza z dorobkiem 44 punktów plasuje się na trzecim miejscu. Mocną stroną wrocławian jest z pewnością ofensywa (53. gole – 2. miejsce w lidze) w której prym wiodą, Piotr Stępień (14 goli) oraz Robert Pisarczuk (10). Dobrą dyspozycję przednich formacji wrocławianie potwierdzają także wiosną. W czterech spotkaniach piłkarze Ślęzy zdobyli 17 goli, ponosząc tylko jedną porażkę: 3:0 Miedź II, 1:2 Piast Żmigród, 5:1 LKS Goczałkowice oraz w PP z MKP Wołów 8:0.

W klubie z Wrocławia nie do końca jednak są zadowoleni ze startu drużyny. Ślęza wciąż ma ambicje gonić Polonię oraz Ruch i w Zabrzu celować będą w zwycięstwo. Dla naszej młodej drużyny zapowiada się zatem najtrudniejszy test tej wiosny, ale wierzymy, że Górnik pokaże dobrą grę i pokusi się o komplet punktów.

Górnik II Zabrze – Ślęza Wrocław; Sobota 27 marca godz. 12:00,
Zabrze-Mikulczyce, ul. Mickiewicza 66 A. 

*Spotkanie nie będzie dostępne dla widowni z powodu obostrzeń sanitarnych !

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Roosevelta81.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy komentujący ma prawo do krytyki i wyrażenia własnej opinii. Zabronione jest dodawanie wpisów wulgarnych i obraźliwych.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments