Górnik II Zabrze: Świąteczna wygrana?

Kaszpir  -  20 kwietnia 2019 09:34
0
2270

W Wielką Sobotę drugi zespół Górnika zmierzy się z zespołem Piasta Żmigród.

Najbliżsi rywale naszej „dwójki” to zespół środka tabeli. Aktualnie Piast zajmuje jedenastą lokatę w tabeli z 30. punktami na koncie. Wiosną Żmigrodzianie spisują się chimerycznie. rundę co prawda rozpoczęli od zwycięstwa, później jednak przytrafiły im się trzy porażki z rzędu. Piłkarze z Dolnego Śląska otrząsnęli się szybko i kolejnych trzech grach zdobyli siedem „oczek”. Najlepszym strzelcem Piasta pozostaje Mikołaj Juchacz z 5. golami, aczkolwiek ostatnie trafienie zaliczył we wrześniu ubiegłego roku. Warto jeszcze dodać, że podopieczni Ediego Andradiny również okazali się najlepsi w swoim okręgu (wrocławskim; przyp. red.) zwyciężając w finale Pucharu Polski.

Rezerwy Górnika wciąż pozostają wiosną bez zwycięstwa na własnym boisku. Tegoroczny dorobek w Zabrzu, to dwa remisy oraz porażka. W ubiegłym tygodniu podopieczni Piotra Gierczaka zwyciężyli w finale Pucharu Polski Podokręgu Zabrze i może to dodatkowo zmobilizuje „Trójkolorowych” do sprawienia kibicom miłego prezentu, w postaci zwycięstwa na święta.

Jesienią w Żmigrodzie bezapelacyjnie lepszy był Górnik, aplikując przeciwnikom aż 4 bramki, którymi podzielili się Dariusz Pawłowski oraz Michał Koj.

Piast Żmigród – Górnik II Zabrze 1:4 (1:0)
Trzepacz 37’ – Pawłowski 52′, 68′, Koj 60′, 84′

Górnik II Zabrze – Piast Żmigród, sobota 20 kwietnia, godz. 16:00, Zabrze-Mikulczyce, ul. Mickiewicza 66 A. Wstęp wolny!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/piast-zmigrod.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments