Górnik II Zabrze – Ślęza Wrocław 0:4. Surowa lekcja

Kaszpir  -  27 marca 2021 13:50
0
2857

W spotkaniu 22. kolejki Górnik II Zabrze przegrał ze Ślęzą Wrocław 0:4. Bramki dla przyjezdnych zdobywali, Filip Olejniczak, Robert Pisarczuk z karnego, Piotr Stępień oraz Alfonso.

Pierwszy kwadrans ostrożny w wykonaniu obu zespołów. Pierwsi zaatakowali goście i to od razu skutecznie. Właśnie po upływie 15 minut Ślęza przeprowadziła akcję lewą stroną. Mocne wbicie w pole bramkowe Dyry, zdołał jeszcze odbić Jakub Grzesiak, przy dobitce Olejniczaka był jednak bez szans. Ze strony Górnika nie oglądaliśmy zbyt wielu groźnych akcji. To co najciekawsze zabrzanie zaprezentowali między 19 i 20 minutą. Najpierw Jan Flak dorzucał w pole bramkowe, niestety Thomas Pranica nie zdołał zamknąć akcji. Kilka chwil później Alan Lubaski spróbował uderzenia z dystansu, ale piłka przeszła nad poprzeczką bramki Zabielskiego. W końcówce tej części więcej z gry mieli przyjezdni, jednak rezultat nie uległ już zmianie.

Druga odsłona rozpoczęła się źle dla gospodarzy. Wrocławianie w 56 min podwyższyli prowadzenie. Skutecznym egzekutorom rzutu karnego – podyktowanego za zagranie ręką Jakuba Szymańskiego – okazał się Pisarczyk. Przyjezdni nadal nie odpuszczali dążąc do zdobycia kolejnych goli i tym samym zamknięcia meczu. Sztuka ta udała im się po zamieszaniu podbramkowym, gdzie najprzytomniej zachował się Stępień. Górnik mógł wrócić do gry, mając znakomitą okazję w 65 min. W szesnastce rywali popchnięty został Arsen Hrosu i arbiter wskazał „na wapno”. Niestety znakomitą szansę zmarnował Kamil Lukoszek, posyłając futbolówkę wysoko nad bramką. Goście z kolei tego dnia byli bezlitośni. Jeszcze w 77 minucie słupek przyszedł w sukurs Grzesiakowi po strzale Viniciusa. Bramkarz Górnika skapitulował jeszcze raz, gdy po kornerze piłkę do siatki skierował Alfonso. Górnik nie zdołał już niczym odpowiedzieć, tym samym faworyzowani piłkarze Ślęzy udzielili surowej lekcji zabrzańskiej młodzieży.

Po tym spotkaniu podopieczni Marcina Prasoła nadal mają 27 punktów. W następnej kolejce Górnik wybierze się do Lubina na mecz z rezerwami Zagłębia. Pojedynek z „miedziowymi” odbędzie się już w najbliższą środę (31 marca) o godz. 14:00.

Górnik II Zabrze – Ślęza Wrocław 0:4 (0:1)

0:1 – Olejniczak, 15′
0:2 – Pisarczuk, 56′ (k)
0:3 – Stępień, 62′
0:4 – Alfonso, 80′

Górnik II: Grzesiak – Szymański, Szkudlarek, Surowiec (c), Flak (76′ Pawlak), Korbecki , Lukoszek (81′ Całka), Baranowicz, Hrosu (71′ Zielonka), Pranica (46′ Dziedzic), Lubaski (46′ Koc)