Górnik II Zabrze: Rywale w zasięgu ręki

Kaszpir  -  12 października 2019 10:06
0
3919

W sobotę drugi zespół Górnika w ramach 11. kolejki zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z zespołem Foto-Higiena Błyskawica Gać.

Zabrzanie od czterech meczów nie potrafią zdobyć kompletu punktów na własnym stadionie, na szczęście w sobotę przyjdzie im zagrać na wyjeździe. Jak wiemy w obecnym sezonie Górnik dobrze sobie radzi na boiskach rywali. Trzy kolejne zwycięstwa i dziewięć oczek z łącznego dorobku, który wynosi trzynaście. W PKO Ekstraklasie trwa przerwa, zatem pierwsza drużyna nie gra w ten weekend, możemy w związku z tym spodziewać się „desantu” kilku piłkarzy z szerokiej kadry „jedynki”. 

Nasz najbliższy rywal znakomicie wystartował w rozgrywkach III-ligi. Po czterech kolejkach z kompletem punktów nawet przewodził tabeli. Potem jednak piłkarze z Gaci ostro wyhamowali. Kilka kolejnych porażek, w tym dotkliwa u siebie (0:4) z wrocławską Ślęzą, powoduje, że na ten moment Foto-Higiena ma tylko trzy „oczka” przewagi nad „Trójkolorowymi”. Rywale są zatem na wyciągnięcie ręki i ewentualne zwycięstwo pozwoli na zrównanie się z nimi w tabeli.

Włodzimierz Lubański – najlepszy wybór

Leżąca na Dolnym Śląsku Gać raczej niewiele mówi przeciętnemu kibicowi w Polsce. Jest jednak jedna bardzo przyjemna sprawa związana z tą miejscowością. Mianowicie, wybudowana w 2015 roku Hala Sportowa jest objęta patronatem przez samego Włodzimierza Lubańskiego. Legendarny piłkarz Górnika, nie mógł być na otwarciu obiektu. Pojawił się za to we wrześniu tego roku, przy okazji nadania jego imieniem szkoły podstawowej, i trzeba przyznać, że pan Włodzimierz z miejsca podbił serca mieszkańców.

„Nie Kazimierz Wielki, nie Maria Curie-Skłodowska, ani nie Lech Wałęsa,ale Włodzimierz Lubański. Na witrynie internetowej czytamy, że wybór patrona był oczywisty”. – Dla naszej społeczności szkolnej jest to osoba spełniająca w naszym przekonaniu wszystkie wymogi etyczno-moralne, kulturalne oraz dająca wspaniały przykład dla uczniów –to słowa dyrektor placówki, Joanny Bałach-Frankiewicz. Pani Joanna dodaje – Po osobistym poznaniu Pana Włodzimierza Lubańskiego jako osoby bardzo kulturalnej, ciepłej, otwartej i dżentelmena w 100%, uważamy, że nasz wybór był najlepszy jakiego mogliśmy dokonać.

Foto-Higiena Błyskawica Gać – Górnik II Zabrze, sobota 12 października, godz. 15:00.

Źródło: Roosevelta81.pl/Gazeta Wrocławska
Foto: Roosevelta81.pl/Gmina Oława

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments