Górnik II Zabrze – Ruch Chorzów 2:1. Zwycięski koniec

Kaszpir  -  19 czerwca 2021 16:51
2
2713

W ostatnim meczu sezonu 2020/21, rezerwy Górnika wygrały z chorzowskim Ruchem 2:1. Gole dla „Trójkolorowych” zdobywali Jan Flak oraz Michał Koc.

Początek spotkania był ostrożny z obu stron, zespoły skupiły się na zabezpieczeniu tyłów. Groźniejszy pod bramką rywali był jednak Górnik. Najpierw powstało spore zamieszanie po wrzutce z rzutu rożnego Jana Flaka. Potem szczęścia szukał Kamil Całka, jednak uderzał niecelnie. Najlepszą akcję gospodarze przeprowadzili w 17. min, kiedy Alan Lubaski pociągnął z piłką kilkadziesiąt metrów i obsłużył dobrym podaniem Lukoszka. Kamil przymierzył po długim rogu i futbolówka minimalnie minęła bramkę. Ostatni kwadrans z lekką przewagą gości, po jednej z akcji zawodnik rywali trafił w słupek.

Po zmianie stron pierwsi zaatakowali zabrzanie i po upływie dziesięciu minut wyszli na prowadzenie. Jan Flak okazał się lepszy w pojedynku sam na sam z Nowakiem. Kolejne minuty, to groźne stałe fragmenty gry w wykonaniu „Trójkolorowych”. Przyjezdni również dążyli do zmiany rezultatu, w jednym przypadku tylko ofiarna interwencja głową Flaka skasowała akcję Ruchu. W 70 min powinno być 2:0 dla zabrzan. Lubaski znakomicie podał piłkę Flakowi, jednak pomocnik Górnika został zatrzymany przez Nowaka. Niewykorzystana sytuacja zemściła się niemal natychmiast. 180 sekund później Wójtowicz doprowadził do remisu. Na pięć minut przed końcem Lubaski mógł przechylić losy meczu na korzyść Górnika, jednak futbolówka zatrzymała się na słupku. Jednak co nie udało się Lubaskiemu, zrobił wprowadzony chwilę wcześniej Michał Koc, który okazał się najsprytniejszy w podbramkowym zamieszaniu.

„Trójkolorowi” z dorobkiem 49. punktów zakończyli sezon na 9 miejscu.

Górnik II Zabrze – Ruch Chorzów 2:1 (0:0)

1:0 – Flak, 55′
1:1 – Wójtowicz, 73′
2:1 – Koc, 87′

Górnik II: Ćwik – Surowiec, Wingralek, Szkudlarek, Flak (81′ Kołodziejczyk), Okaj (65′ Skiba), Lubaski, Lukoszek (83′ Koc), Kulanek (c), Pranica (81′ Pawlak), Całka (65′ Szczepanik)
Rezerwowi: Szymajda – Koc, Szczepanik, Pawlak, Skiba, Skała, Kołodziejczyk
Trener: Piotr Gierczak

Ruch (skład wyjściowy): Nowak – Kasolik, Wójtowicz, Rudek, Wyroba, Będzieszak, Siwek, Bielecki, Kulejewski, Kwaśniewski, Neugebauer
Rezerwowi: Grzywaczewski, Mokrzycki Foszmańczyk, Wojtek ,Słota, Lechowicz, Mucha