Górnik II Zabrze: Rekordowa inauguracja

Kaszpir  -  9 marca 2019 10:30
0
3500

W sobotę 9 marca rozgrywki wznawia po ponad stu dniach przerwy III liga. Piłkarze Górnika zainaugurują ligowe występy meczem przeciwko Rekordowi Bielsko-Biała.

Nasi najbliżsi rywale przystępują do wiosennych zmagań jako szósta siła w grupie 3. Bielszczanie mają na swoim koncie 27 punktów na co złożyło się 7. zwycięstw oraz sześć remisów. Piłkarze Rekordu okres przygotowawczy przepracowali bez zakłóceń o czym mówi trener Piotr Jaroszek: – Wszystko co zaplanowaliśmy wraz ze sztabem udało się zrealizować bez zakłóceń. Trenowaliśmy na dobrze przygotowanych obiektach, także czas spędzony na obozie oceniam pozytywnie. Nie mamy również większych problemów zdrowotnych.

Górnicy plasują się w tabeli tuż za Rekordzistami, na siódmym miejscu. „Trójkolorowi” zdobyli dwa „oczka” mniej. W końcówce poprzedniej rundy nasz zespół notował zwyżkę formy, zdobywając w czterech ostatnich meczach 10. punktów. 

Poprzedni pojedynek obu zespołów zakończył się wysoką porażką zabrzan 0:3. Tamto spotkanie było pierwszym oficjalnym meczem Piotra Gierczaka w roli opiekuna III-ligowych rezerw Górnika.

Ogólnie bilans rywalizacji obu drużyn jest mocno niekorzystny dla zabrzan. Z dwunastu rozegranych dotąd spotkań na III-ligowym szczeblu, aż osiem zakończyło się zwycięsko dla Rekordu. „Trójkolorowi” wygrali tylko raz, dwukrotnie zanotowano remis. Szansa na poprawienie statystyk nadarzy się już w sobotę na obiekcie Sparty. Wszystkich kibiców zapraszamy na to spotkanie.

Górnik II Zabrze – Rekord Bielsko-Biała, sobota 9 marca godz. 15:00, Zabrze-Mikulczyce, ul. Mickiewicza 66 A. Wstęp wolny!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl/bts.rekord.com.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments