Górnik II Zabrze – Rekord Bielsko-Biała 1:3. Lider za mocny

Kaszpir  -  5 listopada 2023 13:56
0
1661

W spotkaniu 15. kolejki III ligi piłkarzom zabrzańskich rezerw przyszło mierzyć się z Rekordem Bielsko-Biała. Lider okazał się za mocny, a mecz zakończył się porażką „Trójkolorowych” 1:3. Honorowe trafienie dla gospodarzy uzyskał Dawid Niedźwiedzki.

To co najważniejsze w tym spotkaniu oglądaliśmy w pierwszej połowie. Goście szybko otworzyli wynik zdobywając gola już w ósmej minucie. W tej sytuacji ewidentnie zaspała formacja defensywna zabrzan, która biernie przyglądała się jak Kamiński umieszcza piłkę w siatce. Na szczęście ten cios nie załamał gospodarzy, którzy po kolejnych ośmiu minutach doprowadzili do wyrównania. Dawid Niedźwiedzki uciekł obrońcom i precyzyjnym strzałem po długim rogu pokonał Żerdkę. W 20 min. Niedźwiedzki był bliski drugiej bramki i tylko znakomita interwencja golkipera Rekordu uratowała przyjezdnych. Niestety nie wykorzystana sytuacja wkrótce się zemściła. Po akcji prawą stroną do futbolówki w polu karnym dopadł Świderski i bielszczanie ponownie objęli prowadzenie. W 37 min. goście za sprawą Noconia podwyższyli rezultat.

W drugiej odsłonie piłkarze Rekordu kontrolowali boiskowe poczynania. Zabrzanie próbowali złapać kontakt, ale zabrakło piłkarskich argumentów. Tym samym „Trójkolorowi” pozostaną z dorobkiem 18. punktów. W następnej kolejce zabrzanie zmierzą się w wyjazdowym meczu z Cariną Gubin.

Górnik II Zabrze  – Rekord Bielsko-Biała 1:3 (1:3)

0:1– Kamiński, 8′
1:1 – Niedźwiedzki, 16′
1:2 – Świderski, 27′
1:3 – Nocoń, 37′

Górnik II: Jeleń – Pawlak, Ogórek, Macha (46′ Michalski), Kulig (46′ Tobolik), Dziedzic, Pochcioł, Trubnikov, Wodecki [c] (87′ Mansfeld), Niedźwiedzki, Rogula (46′ Chmarek)
Rezerwowi: Neugebauer- Tobolik, Michalski, Pilch, Chmarek, Włodarczyk, Mansfeld
Trener: Arkadiusz Przybyła

Rekord: Żerdka – Madzia, Nowak, Waluś (87′ Kempny), Kacprzak, Nocoń (87′ Bogunia), Kareta, Pańkowski, Wyroba Kamiński (70′ Twarkowski), Świderski (70′ Idzik)