Górnik II Zabrze: Pucharowa sobota w Ustroniu

Kaszpir  -  14 maja 2021 16:53
0
1256

Występujące na III-ligowych boiskach rezerwy Górnika, w najbliżej kolejce Grupy 3, będą pauzować. Nie oznacza to jednak wolnego weekendu, ponieważ w sobotę zabrzanie stoczą pucharowy bój z Kuźnią Ustroń. 

Mecz z IV-ligowcem pierwotnie miał się odbyć w minioną środę, ostatecznie przeniesiony został na 15 maja. Nasi rywale, na co dzień występują drugiej grupie śląskiej czwartej ligi. Kuźnia z czterdziestoma punktami, plasuje się na ósmym miejscu w tabeli. Wiosną piłkarze z Ustronia radzą sobie w kratkę. Zwycięstwa przeplatają porażkami. W ostatnich dwóch pojedynkach ulegli swoim rywalom, nie zdobywając nawet gola. Szczególnie bolesna była wysoka porażka w Przyszowicach (0:4), zatem podopieczni Mateusza Żebrowskiego zrobią wszystko, by zmazać plamę. 

Górnik z kolei, przystąpi do spotkania mocno podbudowany trzema kolejnymi, ligowymi zwycięstwami. Wygrane te, pozwoliły nabrać zespołowi spokoju, ale nie oznacza to, że pucharowy pojedynek w Ustroniu, będzie taką swoistą weekendową wycieczką. „Trójkolorowi” z pewnością zrobią wszystko, aby znaleźć się w kolejnej rundzie. Tam czeka już zespół Unii Dąbrowa Górnicza. W czwartek w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się losowanie 1/4. W poprzedniej serii największą niespodzianką było wyeliminowanie Ruchu Chorzów. Pogromcami okazali się ligowi rywale z Pawłowic, którzy odprawili z kwitkiem lidera grupy 3.

Zestawienie par 1/4 finału PP ŚZPN:

MKS Myszków – Orzeł Łęknica
Unia Dąbrowa Górnicza – Kuźnia Ustroń/Górnik II Zabrze
Unia Kalety – Rekord Bielsko-Biała
ROW 1964 Rybnik – Pniówek’74 Pawłowice


1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu ŚZPN

Kuźnia Ustroń – Górnik II Zabrze, Stadion Kuźnia Ustroń ul. Sportowa 5; sobota 15 maja godz. 17:00

  • Mecz odbędzie się z udziałem publiczności (25% pojemności obiektu). Wstęp 10 zł, kobiety i dzieci wstęp bezpłatny.

Źródło: kskuzniaustron.pl? Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments