Górnik II Zabrze: Przełamać niemoc

Kaszpir  -  9 kwietnia 2021 20:01
0
2187

W 24. kolejce III ligi (grupa 3), Górnik II Zabrze zmierzy się w derbowym meczu z bytomską Polonią. Spotkanie zaplanowano na sobotę 10 kwietnia, początek o godz. 16:00.

Nasz zespół po dwóch wygranych, potem doznał trzech ciężkich porażek. Sobotni pojedynek również do łatwej przeprawy należał nie będzie, ale właśnie spotkania z mocnymi rywalami, często wyciskają z piłkarzy dodatkowe pokłady sił i energii. Liczymy zatem na podjęcie rękawicy i przełamanie niemocy z ostatnich tygodni.

Przypomnijmy, że podopieczni Marcina Prasoła zajmują w tabeli 12. lokatę z dorobkiem 27 punktów i muszą ponownie oglądać się za siebie w kierunku strefy spadkowej. 

Polonia Bytom z kolei, to nadal zespół – chociaż wiosną trochę się męczą – ze ścisłej czołówki grupy trzeciej. Dwie wygrane, remis i porażka, to nie jest dorobek na miarę ambicji Polonii. Dystans do lidera się zwiększa, a w ligowej drabince, bytomian wyprzedziła jeszcze Ślęza. Straty punktowe, być może spowodowane są odejściem najlepszego strzelca Adama Żaka (19 goli), który teraz występuje w opolskiej Odrze. Niemniej jednak, Polonia to wciąż bardzo wymagający rywal i „Trójkolorowi” muszą zostawić mnóstwo zdrowia na murawie, by przerwać złą serię.
 
W jesiennym meczu w Bytomiu padł remis 2:2, a dla zabrzan wówczas dwa trafienia zanotował Ishmael Baidoo.
 

Górnik II Zabrze – Polonia Bytom; sobota 10 kwietnia, godz. 16:00. Zabrze-Mikulczyce, ul. Mickiewicza 66 A. 

*Spotkanie nie będzie dostępne dla widowni z powodu obostrzeń sanitarnych!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments