Górnik II Zabrze: Powalczyć w Chorzowie

Kaszpir  -  28 listopada 2020 10:37
0
2815

W meczu 18. kolejki III-ligi rezerwy Górnika udadzą się do Chorzowa na mecz z liderującym w grupie 3 Ruchem. „Trójkolorowych” czeka ciężkie zadanie, ale nie pozostaje im nic innego, jak powalczyć o swoje.

Rywale:

Chorzowianie zgromadzili jak dotąd 41. punktów i przewodzą tabeli. Dopiero w ostatniej kolejce została przerwana ich seria, dziewięciu kolejnych zwycięstw. W Goczałkowicach Ruch nie dał rady, pomimo prowadzenia, miejscowemu LKS-owi. Najlepszym strzelcem naszych najbliższych rywali jest Mariusz Idzik, który zdobył 18. goli. 

Górnik II:

Zabrzanie do Ruchu tracą dokładnie 20. „oczek” i plasują się na dwunastej pozycji w ligowej drabince. „Trójkolorowi” w ostatniej kolejce pokonali po zaciętym meczu zespół Polonii-Stali Świdnica 3:2. W Górniku strzelania goli jest bardziej rozłożone. Bartłomiej Korbecki (7), Marko Zawada (6), czy Dominik Skiba (4) stanowią o sile ofensywnej naszego zespołu.

Statystyki 

Przyjrzyjmy się nieco statystykom Ruchu na własnym boisku oraz bilansowi podopiecznych Marcina Prasoła w meczach wyjazdowych.

Ruch w domowych meczach zwyciężał siedmiokrotnie, tylko raz notując remis (2:2 z Piastem Żmigród). Było to dawno, bo w sierpniu, ale wówczas niebieskich dopadł mały kryzys, ponieważ w następnej kolejce ponieśli pierwszą (ze Ślęzą) z dwóch ligowych porażek.

Górnik na wyjazdach nie może pochwalić się specjalnymi dokonaniami. Pięć zdobytych punktów i zaledwie siedem trafień do siatki rywali. Nie wygląda to imponująco, aczkolwiek zabrzanie pokazali, że są w stanie sprawić niespodziankę na trudnym terenie. Do takich miejsc z pewnością należy „Cygański Las” w Bielsku-Białej, a właśnie tam po wygranej z Rekordem, zabrzanie zainkasowali komplet punktów.

Poprzedni sezon

W rozgrywkach sezonu 2019/20 piłkarze Górnika II i Ruchu zmierzyli się tylko raz. Powodem oczywiście skrócenie rozgrywek z powodu sytuacji pandemicznej. Przy Roosevelta w obecności ok. 5000 widzów padł remis 2:2. Dla „Trójkolorowych” trafiali tego dnia Filip Bainović oraz David Kopacz.


Ruch Chorzów – Górnik II Zabrze, sobota 28 listopada, godz. 18:00


Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments