Górnik II Zabrze – Pniówek Pawłowice 1:3. Miłe złego początki

Kaszpir  -  28 kwietnia 2024 15:03
0
979

W spotkaniu 27. kolejki III ligi piłkarze Górnika ulegli drużynie Pniówka Pawłowice Śląskie 1:3. Prowadzenie w tym meczu uzyskali zabrzanie za sprawą Iwo Świerkota. Jak się okazało, były to miłe złego początki.

Górnik od początku osiągnął przewagę i miał sporo sytuacji do zdobycie gola. W 3 min. piłka nawet znalazła drogę do siatki zapały, ale cała akcja była spalona. Goście najgroźniejszą akcję przeprowadzili w 22 min, kiedy to najpierw świetni interweniował Mateusz Jeleń, po strzale rywala, a za chwilę bramkarzowi Górnika w sukurs przyszedł słupek. W 45 min. indywidualny rajd Świerkota zakończony golem pomocnika zabrzan. Wydawało się, że gospodarze na przerwę zejdą z przewagą jednej bramki. Nic z tych rzeczy, kilkadziesiąt sekund później przyjezdni wykonywali rzut rożny, po którym piłkę głową do siatki skierował Szymurai.

Górnicy najwyraźniej nie wyciągnęli wniosków z tej sytuacji i tuż po przerwie znów dali się zaskoczyć ze stałego fragmentu gry. Tym razem skutecznie główkował Hanzel. Wynik meczu został ustalony na kwadrans przed końcem. Wówczas to jeden z obrońców zabrzan zatrzymał ręką futbolówkę i pani arbiter wskazała „na wapno”. Pewnym egzekutorem okazał się Weis.

Po tej porażce Górnicy pozostali z 40. punktami na koncie. W następnej kolejce zabrzanie zmierzą się w wyjazdowym meczu z Rakowem Częstochowa.

Górnik II Zabrze – Pniówek Pawłowice Śląskie 1:3 (1:1)

1:0 – Świerkot, 45′
1:1 – Szymura, 45+2′
1:2 – Hanzel, 50′
1:3 – Weis, 74′ k

Górnik II (skład wyjściowy): Jeleń – Świerkot, Ogórek, Surowiec, Gandziarowski, Kulig, Niedźwiedzki, Tobolik, Wodecki [c], Trubnikov, Pawlak
Rezerwowi: Valion – Neugebauer, Wąsik, Mikulski, Michalski, Mansfeld
Trener: Arkadiusz Przybyła

Pniówek (skład wyjściowy): Zapała – Szymura, Weis, Glenc, Szatkowski [c], Budzik, Kasperowicz, Skrzyniarz, Hanzel, Sobierajewicz, Warnecki
Rezerwowi: Wybrańczyk – Topolewski, Barański, Szczęch, Trąd, Lachendro, Ciszewski, Zieliński