Górnik II Zabrze – Piast Żmigród 1:1. Domowa niemoc

Kaszpir  -  20 kwietnia 2019 17:56
0
2818

W meczu 22 kolejki III ligi drugi zespół Górnika zremisował z Piastem Żmigród 1:1. Dla zabrzan trafił Dariusz Kamiński, natomiast wyrównanie było autorstwa Mikołaja Juchacza.

Początek sobotniego spotkania ostrożny z obu stron. Po kilku minutach lekką przewagę osiągnęli piłkarze Piasta, którzy zdołali nawet umieścić piłkę w siatce Bielicy. Na szczęście dla niepewnie interweniującego w tej sytuacji bramkarza Górnika, arbiter dopatrzył się w tej akcji spalonego. Golkiper Górnika za to popisał się efektowną i skuteczną paradą, kiedy na strzał z dystansu zdecydował się jeden z zawodników gości. Z czasem i zabrzanie zaczęli grać aktywniej w ofensywie, czego efektem kilka rzutów rożnych. Wreszcie po niemal dwóch kwadransach gry, gospodarze wyszli na prowadzenie. Zbyt krótkie zagranie jednego z obrońców gości w kierunku golkipera przechwycił Dariusz Kamiński. Zawodnik Górnika podciągnął z piłką kilka metrów i precyzyjnym lobem umieścił futbolówkę w siatce. Podopieczni Ediego Andradiny zdołali jeszcze w pierwszej połowie doprowadzić do wyrównania. Dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Mikołaj Juchacz.

Druga odsłona rozpoczęła się podobnie do pierwszej, to znów żmigrodzianie trafili do bramki Bielicy, ale ponownie do góry powędrowała ręka sędziego oznaczająca ofsajd. Tempo gry nie porywało, a i akcji podbramkowych było jak na lekarstwo. Groźnie zrobiło się po upływie godziny gry. Sołtyński znalazł się na 10 m sam przed naszym bramkarzem, ale uderzył wprost w niego i Daniel poradził sobie w tej sytuacji. W końcowych minutach zabrzanie dwukrotnie byli bliscy zdobycia zwycięskiego gola. Najpierw Bartosz Eizenchart uderzył płasko z rzutu wolnego i Filipowiak z dużym trudem odbił piłkę. Bramkarz gości byłby bezradny kilkadziesiąt sekund później, ale mocny strzał Ściślaka minimalnie minął słupek jego świątyni. Więcej okazji, a zatem i goli nie oglądaliśmy. Wiosną „dwójka” wciąż pozostaje bez zwycięstwa na własnym boisku.

Po sobotnim spotkaniu zabrzanie mają w swoim dorobku 37 pkt, w następnej kolejce czeka ich wyjazdowy pojedynek w Legnicy z rezerwami Miedzi.

Górnik II Zabrze – Piast Żmigród 1:1 (1:1)

1:0 – Kamiński, 27′
1:1 – Juchacz,34′

Górnik II Zabrze: Bielica – Jaksik, Kubica, Pisarek (77′ Ściślak), Kiklaisz (90+2′ Miłek), Kamiński (68′ Eizenchart), Fic, Michalski, Surowiec, Wojdanowski (83′ Gałązkiewicz), Kulanek
Rezerwowi: Sekuła, Miłek, Knabel, Belica, Ściślak, Eizenchart, Gałązkiewicz
Piotr Gierczak

Piast Żmigród: Filipowiak – Gołębiewski, Badel, Juchacz (46′ Juchacz), Mazurek (64′ Rusiecki), Sołtyński, Kępczyński (84′ Niewieściuk), Jaros, Kendzia, Koźlik, Moryson (90′ Wiktorowicz)
Rezerwowi: Sobczak, Niewieściuk, Rusiecki, Wiktorowicz, Kohut, Zagórski, Sosnowski
Trener: Edi Andradina