Górnik II Zabrze – Odra Bytom Odrzański 1:0. Zwycięstwo rzutem na taśmę. Złoty gol Miłosza Roguli

Kaszpir  -  23 sierpnia 2023 19:08
2
1970

W 4. kolejce rozgrywek III ligi, Górnik Zabrze rzutem na taśmę pokonał Odrę Bytom Odrzański. Złoty gol padł w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, a jego autorem był Miłosz Rogula.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, którzy już w 8 min. umieścili piłkę w bramce Alessio Valiona. Gol nie mógł być jednak uznany z powodu ofsajdu. W 19 min. Kobiela wpadł w pole karne i uderzał z ostrego kąta z jego strzałem poradził sobie golkiper Górnika. Po chwili zabrzanie zrewanżowali się niemal identyczną sytuacją i tutaj też górą był bramkarz, który zatrzymał Mateusza Kuliga. Najlepszą okazję goście zmarnowali w 42 min, kiedy to Skiba z bliskiej odległości przeniósł piłkę nad siatką.

Druga połowa zaczęła się źle dla zabrzan, ponieważ czerwoną kartą ukarany został Mateusz Mikulski, który powstrzymywał szarżującego rywala. Wydawało się, że teraz to Odra może zdominować mecz, ale tak się nie stało. Owszem, goście posiadali przewagę, jednak to Górnik był bliższy strzelenia bramki. Najpierw po błędzie obrońców, Kulig przejął piłkę przed szesnastką, niestety przy próbie minięcia Szafera, poszedł zbytnio do boku i z dość ostrego kąta uderzył niecelnie. Później Krzysztof Kolanko wdzierał się w pole karne, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i bramkarz Odry zdążył z interwencją. Z kolei w 81 min spotkania,  po znakomitym zagraniu Marcina Wodeckiego, w sytuacji sam na sam znalazł się Aleksander Toboli, ale lepszy w tym pojedynku okazał się golkiper przyjezdnych. W  końcówce zaatakowali przyjezdni, ale albo dobrze bronił Valion, albo pomagał mu słupek.

Stara piłkarska prawda głosi, ze niewykorzystane okazję lubią się mścić i tak właśnie stało się w tym meczu. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Miłosz Rogula zdobył gola na wagę zwycięstwa. Dodajmy jeszcze, że obie drużyny kończyły spotkanie w zdekompletowanych składach. po stronie Górnika czerwone kartki zobaczyli Mateusz Mikulski oraz Aleksander Tobolik. W zespole gości boisko opuścił wcześniej Belych.

Po tej wygranej „Trójkolorowi” mają na koncie siedem punktów. W następnej kolejce rywalizować będą w meczu wyjazdowym z Wartą Gorzów Wielkopolski.

Górnik II Zabrze – Odra Bytom Odrzański 1:0 (0:0)

1:0 – Rogula, 90′

Górnik II: Valion – Pawlak, Świerkot, Gandziarowski, Kulig, Dziedzic (84′ Rogula), Pochcioł Niedźwiecki (50′ Michalski), Mikulski, Kolanko (73′ Kolanko), Wodecki [c] (84′ Trubnikov)
Rezerwowi: Neugebauer – Macha, Rogula, Tobolik, Trubnikov, Michalski,
Trener: Arkadiusz Przybyła

Odra: Szafer – Cieśla, Jóźwiak (63′ Zięba), Skiba [c], Stachurski (76′ Grzymisławski), Żukowski (83′ D. Kopennhagen), Mlungisi, Skałecki, Kopennhagen (63′ Siudak), Belych, Kobiela (83′ Draczyński)
Krajewski – Grzymisławski, D. Kopennhagen, Semianchuk, Siudak, Urbański, Zięba, Draczyński, Maliszewski
Trener: Maciej Górecki

Sędzia: Jakub Kwinto (Dobrzykowice)
Żółte kartki: Świerkot, Kolanko, Tobolik – Belych, Kopennhagen, Krajewski, Skiba
Czerwona kartka: Mikulski (46′ za faul), Tobolik (90+6′ za drugą żółtą) – Belych (71′ za drugą żółtą)