Górnik II Zabrze – MKS Kluczbork 3:0. Odkuli się z nawiązką

Kaszpir  -  13 marca 2021 16:51
0
2666

W spotkaniu 20. kolejki Górnik II Zabrze wygrał z MKS-em Kluczbork 3:0 i odkuł się z nawiązką za jesienną porażkę. Bramki dla „Trójkolorowych” zdobyli Arsen Hrosu, Bartłomiej Korbecki oraz Bartosz Baranowicz.

Od początku spotkania lekką przewagę uzyskali gospodarze. Długo jednak nie potrafili przełożyć tego na konkretne sytuacje pod bramką Witka. Bramkarza przyjezdnych  próbował z dystansu zaskoczyć Bartosz Korbecki. Najpierw jego strzał został zablokowany, przy kolejnej próbie futbolówka w niewielkiej odległości minęła słupek. Goście najgroźniejszą sytuację stworzyli w 19 min, ale piłka po strzale głową – będącego w dobrej pozycji Zielińskiego – przeleciała obok bramki Bartosza Neugebauera. Zabrzanie doskonałą okazję stworzyli w 42. min, kiedy to precyzyjnym dograniem do Alana Lubaskiego, popisał się kapitan Górnika Dawid Szkudlarek. Strzał głową Lubaskiego zdołał w efektowny sposób sparować Witek. Decydująca o losach pierwszej połowy akcja miała miejsce tuż prze jej końcem. Wówczas to, Lubaski wykorzystał błąd defensywy rywali, ograł golkipera gości i wyłożył tzw. „patelnię” Arsenowi Hrosu. Ukraiński napastnik nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki. Za moment arbiter zaprosił piłkarzy obu drużyn do szatni.

Druga odsłona rozpoczęła się od zdecydowanych ataków przyjezdnych, którzy często gościli pod naszym polem karnym. W 55 min tylko kapitalna interwencja Neugebauera uratowała Górnika od straty gola. Bramkarz zabrzan popisał się znakomitym refleksem i wyciągnął piłkę zmierzającą niemal w samo okienko. Gospodarze bardziej koncentrowali się na uważnej defensywie i szukaniu szans w szybkich wyjściach. Przed dobrą szansą mógł stanąć Nikodem Zielonka, ale nie zdążył dopaść do dobrej centry Jana Flaka. Goście do końca starali się zmienić niekorzystny wynik angażując większe siły w atak. Znakomicie skorzystali z tego gospodarze, którzy kontrami dobili rywali. Najpierw, po doskonałym prostopadłym podaniu Zielonki, sytuację sam na sam wykorzystał Korbecki. Rezultat ustalił mocnym uderzeniem Bartosz Baranowicz.

Górnik II Zabrze – MKS Kluczbork 3:0 (1:0)

1:0 – Hrosu, 45′
2:0 – Korbecki, 88′
3:0 – Baranowicz, 90′

Górnik II: Neugebauer – Szymański, Wingralek, Szkudlarek (c) (64′ Zielonka), Flak, Korbecki,  Lukoszek (85′ Kulanek), Baranowicz, Hrosu (85′ Całka), Dziedzic (60′ Koc), Lubaski (60′ Surowiec)
Rezerwowi: Szymajda – Surowiec, Koc, Kiklaisz, Kulanek, Zielonka, Całka
Trener: Marcin Prasoł

MKS Kluczbork: Witek – Gierak, Wenglorz, Paradowski (65′ Latusek), Zieliński (70′ Jaszczyk) Smolarek (65′ Witek Jakub), Przystalski, Pudlik, Lewandowski, Witkowski, Włodarczyk
Rezerwowi:
Mocarski – Latusek, Szota, Witek J., Witek S., Batelt, Jaszczyk
Trener: Jan Furlepa

Sędzia: Maciej Dudek (Dziećmiarowice)
Żółte kartki:
Zielonka, Hrosu – Wenglorz

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments