Górnik II Zabrze – Miedź II Legnica 2:0. Rezerwy też zwycięskie

Kaszpir  -  5 czerwca 2017 11:50
0
5650

Rezerwy Górnika pokonały drugi zespół Miedzi 2:0. Bramki dla zabrzan zdobyli Rafał Wolsztyński oraz Bartosz Pikul.

Trener Józef Dankowski w spotkaniu przeciwko rywalowi z Dolnego Śląska, tym razem postawił w 90% na „młodzież”. W pierwszym składzie nie oglądaliśmy zatem Grzegorza Kasprzika, Dawida Plizgi, a także Rafała Kosznika. Jedynym weteranem w podstawowym składzie Aleksander Kwiek.

Po niezłym aczkolwiek przegranym zeszłotygodniowym meczu z liderem z Jastrzębia, w niedzielę „Trójkolorowych” czekała przeprawa z trzecią drużyną tabeli. Dodajmy, że „Miedziowi” pięć poprzednich spotkań, kończyli wygranymi. 

Kiedy obie drużyny wychodziły na boisko Sparty Mikulczyce, znaliśmy wynik do przerwy z Puław. Podziałał on bardzo mobilizująco na młodych „Górników”, którzy już w pierwszym kwadransie powinni strzelić kilka bramek. Znów zawodziło wykończenie akcji, a coś na ten temat może powiedzieć Andrzej Trubeha. Jednak co nie udało się Andrzejowi, udało się Rafałowi Wolsztyńskiemu, który precyzyjnym strzałem po długim słupku dał prowadzenie swojej drużynie. Zabrzanie w pełni kontrolowali przebieg gry, a goście nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć gospodarzom. 

Po przerwie obraz gry nie zmieniał się, to nadal zabrzanie dominowali. Starali się grać szybko, agresywnie, czyli tak jak przyzwyczaili nas tej wiosny. Na niespełna pół godziny przed końcem było już „posprzątane”. W sporym zamieszaniu pod bramką Miedzi, najprzytomniej zachował się Pikul, podwyższając rezultat spotkania.

W obozie Górnika panowała wielka radość, ponieważ z Puław napływały znakomite wiadomości. Tym samym zabrzańska młodzież również wpisała się znakomicie w szampańskie nastroje, panujące wśród całej „Trójkolorowej” rodziny.

W tabeli pozycje obu drużyn pozostały bez zmian. Miedź nadal jest trzecia, natomiast zabrzanie pozostali na 13. miejscu, ale powiększyli swój dorobek do 40 punktów. W następnej kolejce Górnik II zmierzy się w meczu wyjazdowym z KS Polkowice. Początek spotkania w sobotę (10 czerwca) o godz. 18:00.

Górnik II Zabrze – Miedź II Legnica 2:0 (1:0)
1:0 – R. Wolsztyński, 19′
2:0 – Pikul, 62′

Górnik II Zabrze: Kuchta– Dyląg, Wiśniewski, Pieczur, Gruszka – Konieczny, Kwiek (71′ Wajsak), Pikul (87′ Teichman) , Pawłowski, Trubeha (60′ Lasik) – R. Wolsztyński
Trener: Józef Dankowski

Miedź II Legnica: Smołuch – Brożyna (80′ Cieśła), Czach, Woźniczka, Dyr – Chodyga, Januszewski (46′ Matwiejko, 57′ Dymarski), Zatwarnicki, Wójcik, K. Zieliński (58′ Giełda) – Klisowski
Trener: Piotr Jacek

Żółte kartki: Dyląg – Cieśla
Sędzia: Paweł Łapkowski(Świebodzin)

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments