Górnik II Zabrze – LZS Starowice Dolne 3:2. Nerwówka do końca, ale jest wygrana

Kaszpir  -  13 sierpnia 2023 16:05
1
2872

W 2. kolejce ligowych zmagań rezerwy Górnika Zabrze pokonał drużynę LZS Starowice Dolne 3:2. „Trójkolorowi”, choć nie bez problemów, zanotowali pierwszą wygraną w nowym sezonie.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od kilku akcji przyjezdnych. Nie były to jakieś specjalnie groźne ataki. Potem gra wyrównała się, a z czasem to zabrzanie częściej dochodzili do głosu. Dobry okres gry „Trójkolorowych” nastąpił między 20 a 26 minutą, kiedy to stworzyli sobie dobre okazje. Najpierw Jakub Pochcioł główkował minimalnie niecelnie po rzucie rożnym. Chwilę później swoich sił z dystansu spróbował Aleksander Tobolik i trzeba przyznać, że niewiele się pomylił. Natomiast uderzenie Marcina Wodeckiego zostało wyblokowane. Jeszcze Mateusz Chmarek starał się zaskoczyć po krótkim rogu Korczaka, ale bramkarz gości był czujny. Po upływie dwóch kwadransów błąd w środkowej strefie popełnił Hubert Ogórek i zawodnik gości po przejęciu piłki spróbował przelobować wysuniętego Mateusza Jelenia, zabrakło niewiele. Ta sytuacja ostudziła na kilka chwil zapędy Górnika. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał w 39 min. Wodecki. Wówczas to Mateusz Pawlak dokładnie dośrodkował na pole karne, a tam do główki doszedł popularny „Pszczółka”, jednak uderzył niecelnie. Jeszcze w końcówce Norbert Barczak wyręczył Jelenia, wybijając piłkę sprzed bramki. Do przerwy gole nie padły.

Po zmianie stron szybko na prowadzenie mogli wyjść goście. Elton wypracował sobie pozycję strzelecką, a futbolówka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce. Górnicy odpowiedzieli strzałem z rzutu wolnego w wykonaniu Barczaka, kiedy piłka przeszła tuż obok spojenia. I wreszcie przyszła 55 min. wówczas Barczak huknął z dystansu i piłka trafiła w słupek. Dopadł do niej Tobolik, który chciał ją posłać wzdłuż pola bramkowego. Futbolówka trafiła w nogę jednego z obrońców i wpadła do siatki. Zabrzanie błyskawicznie poszli za ciosem. Tym razem Wodecki pociągnął akcję z głębi pola, następnie dograł do Kuliga. Mateusz fantastycznie przymierzył w okienko bramki Korczaka i mieliśmy już dwubramkowe prowadzenie. W 66 min. „Trójkolorowi” zadali kolejny cios. Tobolik został sfaulowany w polu karnym, a arbiter wskazał bez wahania „na wapno”. Pewnym egzekutorem okazał się Barczak, podwyższając rezultat. Chwilę później gospodarze byli bliscy poprawy rezultatu, ale kończący akcję Kulig minimalnie się pomylił. Wydawało się, że w tym meczu nic specjalnego się już nie wydarzy. W 72 min. miejscowi popełnili jednak kilka błędów, które poskutkowały utratą gola. Kilkadziesiąt sekund po tej sytuacji goście mogli zdobyć bramkę kontaktową. Sztuka ta udała się piłkarzom ze Starowic na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry. Z rzutu wolnego przymierzył Setla i zaczęliśmy drżeć o wynik. Przyjezdni dwa razy doszli do strzałów głową z bliskiej odległości, na szczęście skutecznie interweniował Mateusz Jeleń. Górnicy w doliczonym czasie gry wyprowadzili kontrę, po której bliski trafienia był Michalski, ale główkował niecelnie. Za moment sędzia zakończył spotkanie.

Po tej wygranej zabrzanie mają na koncie 4. punkty. W następnej kolejce „Trójkolorowi” rozegrają wyjazdowe spotkanie z drużyną LKS-u Goczałkowice Zdrój.

Górnik II Zabrze – LZS Starowice Dolne 3:2 (0:0)

1:0 – Rakowski, 55′ s
2:0 – Kulig, 59′
3:0 – Barczak, 66′ k
3:1 – Skowron, 72′
3:2 – Setla, 89′

Górnik II: Jeleń – Ogórek (32′ Świerkot), Gandziarowski, Pochcioł, Kulig (84′ Michalski), Tobolik (84′ Mansfeld), Wodecki [c], Dziedzic (90′ Trubnikov), Pawlak, Chmarek (46′ Niedźwiedzki), Barczak
Rezerwowi: Valion – Niedźwiedzki, Macha, Świerkot, Trubnikov, Michalski, Włodarczyk, Mikulski, Mansfeld
Trener: Arkadiusz Przybyła

LZS Starowice: Korczak – Chodziutko,  Grądowski, Nowosielski [c] (86′ Dabo  Calaban), Czajkowski, Kowalczyk, Gurgul (70′ Skowron), Rakowski, Elton (67′ Raś), Zychowicz (86′ Dachnowski), Wróbel (67′ Setla)
Rezerwowi: Kowalczyk – Dabo Calaban, Leśniak, Raś, Setla, Skowron, Villarreal, Dachnowski, Zozulia