Górnik II Zabrze – Gwarek Tarnowskie Góry 3:1. Zwycięstwo na zakończenie!

Milo  -  19 listopada 2017 15:36
0
5777

Rezerwy Górnika Zabrze w swoim ostatnim jesiennym meczu pokonały Gwarek Tarnowskie Góry 3:1. Na listę strzelców wpisali się: Mateusz Kulanek oraz dwukrotnie Krzysztof Kiklaisz, a dla gości odpowiedział dobrze znany w Zabrzu – Dawid Jarka.

W oczekiwaniu na hit w Warszawie rezerwy Górnika zmierzyły się z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Do Zabrza po wielu latach przyjechał Dawid Jarka, który w „Trójkolorowych” barwach ocierał się o reprezentację Polski prowadzoną przez Leo Beenhakkera. Mimo upływu lat Jarka nie zapomniał jak strzelać gole, a potwierdzeniem tego jest fakt, że jest najskuteczniejszym snajperem 3. grupy III-ligi. Do Zabrza wraca także 20-letni Dominik Konieczny, który w Tarnowskich Górach przebywa na wypożyczeniu z Górnika.

Przed spotkaniem w gronie faworyta upatrywano zespół z Tarnowskich Gór i nie ma się zbytnio czemu dziwić, tarnogórzanie plasują się w ścisłym czubie tabeli, a przy odpowiednim ułożeniu wyników z innych boisk mieli szansę zakończyć rok na najniższym stopniu podium. Rezerwy Górnika w ostatnim czasie nie mogły wygrać meczu.

Zabrzanie dobrze zaczęli spotkanie, natomiast brakowało konkretów. W 24 minucie Kamil Kulanek wykorzystał dobrze rozegrany rzut rożny i wyprowadził Górnika na prowadzenie. Prowadzenie nie trwało jednak długo, sędzia dopatrzył się przewinienia naszych zawodników i wskazał na wapno. Do piłki podszedł Dawid Jarka, pewnie wykorzystując rzut karny. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie utrzymywał się wynik i coraz bardziej prawdopodobny wydał się remis. Jednak nic z tych rzeczy. Do akcji wkroczył Kiklaisz, który najpierw wyprowadził zabrzański klub na prowadzenie, a po kilku minutach zadał decydujący cios. Była to fenomenalna końcówka naszego młodego napastnika.

Dla podopiecznych trenera Gumoli był to ostatni mecz o ligowe punkty w tym roku. Na ligowe boiska wrócimy w połowie marca. „Górnicy” rundę jesienną zakończyli na 8 miejscu z dorobkiem 25 punktów. Do liderującej Skry Częstochowa tracimy 11 punktów.

Górnik II Zabrze – Gwarek Tarnowskie Góry 3:1 (1:1)
1:0 – Mateusz Kulanek, 21′
1:1 – Dawid Jarka, 26′ (k.)
2:1 – Krzysztof Kiklaisz, 70′
3:1 – Krzysztof Kiklaisz, 89′

Górnik: Kasprzik – Kulanek, Szeweluchin, Knabel, Liszka – Wajsak, Grendel (90′ Cybulski), Bartczuk (68′ Ściślak), Arcon (82′ Przybylski) – Urynowicz, Kiklaisz (90′ Joachim).
Trener: Wojciech GUMOLA

Gwarek: Wiśniewski – Cymerys (86′ Górka), Dzido, Mrozek, Dyląg (74′ Curyło) – Konieczny (70′ Sołdecki), Fonfara, Sikora, Pach, Pączko – Jarka.