Górnik II Zabrze – BKS Bielsko-Biała 0:1. Deszczowa porażka

Kaszpir  -  17 września 2017 15:06
0
3476

Drugi zespół Górnika przegrał z  BKS-em Bielsko-Biała. Zwycięskiego gola dla gości zdobył Jarnot

Od początku spotkania w zespole gospodarzy mogliśmy zobaczyć m.in. Meika Karwota, Sandiego Arcona czy Davida Ledeckego. Natomiast drużynie gości wystąpił, Robert Pieczur do niedawna grający po przeciwnej stronie barykady.

W Mikulczycach spotkały się drużyny sąsiadujące ze sobą w tabeli, obie dotychczas zgromadziły po 12. punktów. Zawodników, jak i widzów zgromadzonych na stadionie przywitał iście jesienna aura, zawody były rozgrywane przy padającym nieustannie deszczu. W mecz lepiej weszli goście, którzy stwarzali groźne sytuacje, jednak na posterunku był Wojciech Pawłowski. Im dłużej trwało spotkanie tym do głosu dochodzili zabrzanie, niezłymi uderzeniami popisali się Grendel oraz Ledecky. W jednej z sytuacji zawodnik BKS-u zagrywa piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę. Nieszczęsnym egzekutorem okazał się Grendel po jego strzale piłka trafiła w słupek. „Górnicy” przeważali już do końca tej części, aczkolwiek nie zdołali poważnie zagrozić bramkarzowi gości. Dodajmy, że spora grupa kibiców z Bielska przyjechała wspierać swoją drużynę.

Druga odsłona rozpoczęła się od szybkiego zdobycia prowadzenia przez bielszczan. Dokładne dośrodkowanie na gola zamienił Jarnot. Górnik próbował odrabiać straty, niebezpieczne uderzenia oddali m.in. Kiklaisz i Lasik. Mecz był jednak dosyć wyrównany, goście skutecznie się bronili i wynik do końca nie uległ już zmianie, chociaż ostatnie minuty zabrzanie grali w przewadze. Radomski, po dwóch żółtych kartkach powędrować musiał do szatni. 

Po tej porażce, Górnik wciąż pozostaje z dwunastoma „oczkami”, co plasuje go aktualnie na siódmej pozycji w III-ligowej stawce. W następnej kolejce podopiecznych Wojciecha Gumoli czeka wyjazd do Legnicy na mecz z rezerwami Miedzi.

Górnik II Zabrze – BKS Bielsko-Biała 0:1 (0:0)
0:1 – Jarnot, 51′

Górnik: Pawłowski – Olszewski (46′ Wolniewicz), Liszka, Wajsak, Karwot – Hajda (63′ Kiklaisz), Grendel (46′ Przybylski), Arcon, Kulanek – Lasik, Ledecky (46′ Urynowicz)
Trener: Wojciech Gumola

BKS Stal Kozik – Kareta, Radomski, Bezak, Zakszewski, Pielichowski, Caputa, Czaicki, Sobala, Pieczur, Jarnot 
Trener: Dariusz Mrózek

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments