Górnik II – Ślęza 1:4. Miłe złego początki…

Kaszpir  -  11 sierpnia 2018 18:59
0
4377

Drugi zespół Górnika przegrał ze Ślęzą Wrocław 1:4. Bramkę dla Górnika zdobył Marcin Urynowicz, dla gości trafiali: Filip Olejniczak, Maciej Matusik oraz dwie Mateusz Stempin.

W składzie Górnika na mecz z zespołem z Dolnego Śląska, znaleźli się m. in. Przemysław Wiśniewski, Konrad Nowak. W ataku oglądaliśmy Marcina Urynowicza. I to właśnie ten ostatni wyprowadził zabrzan na prowadzenie na początku spotkania. Niestety faworyzowana Ślęza do przerwy zdołała odpowiedzieć po dwóch stałych fragmentach gry. Najpierw po rzucie rożnym akcję wykończył Olejniczak. Drugi gol padł z rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką przez jednego z zabrzan we własnym polu karnym. Skutecznym egzekutorem okazał się Matusik.

Po zmianie stron Górnik starał się poprawić rezultat. Na bramkę rywali strzelali Kubica i Urynowicz, ale bez efektu. W 67 minucie Belica obejrzał drugi żółty kartonik i od tego momentu „Trójkolorowi” musieli sobie radzić w „10”. Doświadczony zespół gości doskonale wykorzystał osłabienie Górnika i w końcowych fragmentach meczu dołożył jeszcze dwa trafienia, oba autorstwa Stempina.

Bilans Górnika na początku sezonu wygląda bardzo źle: 2 porażki w bramkach 1:7. Zabrzanie zamykają III-ligową tabelę. W następnej kolejce nasze rezerwy zagrają na wyjeździe z zespołem Foto-Higiena Gać.

Górnik II Zabrze – Ślęza Wrocław 1:4 (1:2)

1:0 – Urynowicz, 11′
1:1 – Olejniczak, 39′
1:2 – Matusik, 45+1′
1:3 – Stempin, 80′
1:4 – Stempin, 86′

Górnik II: Szymański – Wiśniewski, Surowiec, Jaksik, Nowak, Belica, Kubica, Pawłowski (75′ Cybulski), Urynowicz, Karwot, Kulanek
Trener: Piotr Gierczak

Ślęza: Palmowski – Stempin, Bohdanowicz, Lewkot, Matusik (79′ Berkowicz), Traczyk, Molski (75′ Repski), Łątka, Wdowiak, Olejniczak, Muszyński