Górnik – Hajduk kibicowsko. Wielkie święto kibiców!

Slazier  -  27 marca 2018 08:07
0
3602

Za nami towarzyskie spotkanie Górnika z Hajdukiem Split. W meczu padło aż 5 goli, a nasza drużyna pokonała Chorwatów 3:2.

Spotkanie z Hajdukiem było zapowiadane jako „Święto kibiców”, i tak rzeczywiście było! Ukłony należą się wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wspaniałego widowiska. Wielu z nas bardzo długo czekało na mecz z Chorwatami. W momencie, gdy pojawiła się informacja o jego dokładnym terminie uśmiech pojawił się na naszych twarzach, i poczuliśmy ulgę, że wreszcie udało się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Frekwencja na tym meczu wyniosła 21369 widzów, a każdy kto zasiadł na stadionie mógł się poczuć jakbyśmy grali w Lidze Mistrzów.

Klub przewidział wiele atrakcji związanych z tym spotkaniem. Na promenadzie stadionu znajdowała się scena, a cała impreza wystartowała na kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem. Fani obu ekip mogli wziąć udział m. in. w występie „Verby”, „Łobuzów”, a także w wyborze Miss Kibiców. Stoiska z pamiątkami były zaopatrzone w wiele zgodowych gadżetów wydanych specjalnie na ten mecz. Mogliśmy również oglądać występy instruktorek fitness na trampolinach, a także taniec podprowadzających ROW-u Rybnik. Warto zaznaczyć, że podczas tego spotkania kibice mogli podziwiać galerię sław Górnika Zabrze. Pierwszą postacią, która się w niej znalazła jest oczywiście Ernest Pohl, najlepszy strzelec w historii naszego klubu.

Nikogo nie trzeba było zbyt długo zachęcać do wzięcia udziału w tym widowisku. Dobra pora rozgrywania meczu, bardzo atrakcyjny rywal sprawiły, że na stadionie im. Ernesta Pohla nie zostało zbyt wiele wolnych miejsc. Z dopingiem ruszyliśmy jeszcze przed rozpoczęciem spotkania. Wielokrotnie pozdrawialiśmy przyjaciół z Chorwacji głośno skandując m. in. „Hajduk Split”. Najwyższy poziom tego dnia pokazała również grupa UGZ, ponieważ przygotowała kilka prezentacji, które na długo zapadną nam w pamięci. Rozpoczęliśmy dwoma transparentami dot. Torcidy. Na górze młyna zawisło płótno „27.02.1999 Torcida Górnik Zabrze 27.02.2018”, z kolei na dole pojawił się tekst „Od lat na czele dzięki ludziom z charakterem”. Całość uzupełniły odpalone stroboskopy. Następnie na naszym sektorze pojawiła się sektorówka koszulka. W momencie, gdy została zdjęta na dole młyna odpalono świece dymne w barwach Górnika, a cały stadion machał szalami i śpiewał „Biało-niebiesko-czerwoni”.

Ostatnia oprawa składała się z dwóch transparentów (w języku polskim i chorwackim) o treści „Bracie mój, zawsze musisz stać obok mnie”. Do tego pojawiła się sektorówka z flagami Polski, Chorwacji oraz herbami Torcidy z Zabrza oraz Splitu, i oczywiście nie mogło zabraknąć dużej ilości pirotechniki i głośnego śpiewu. Po zakończeniu meczu klub przygotował kolejną niespodziankę w postaci pokazu sztucznych ognich, który mógł się bardzo podobać i na pewno wywarł duże wrażenie na wszystkich.

Kibice Hajduka pojawili się w Zabrzu w ok. 1000 głów. Jeszcze na długo przed meczem rozpoczęliśmy wzajemną integrację w specjalnym namiocie, a także na promenadzie stadionu. Z czasem zaczęli oni przenosić się na stadion, a tego dnia zajęli miejsce w sektorze gości. Dopingowali żywiołowo przez całe spotkanie, i pokazali swój bałkański temperament. Kilkukrotnie skandowali nazwę naszego klubu, a także śpiewali razem z nami „Hajduk Górnik ole”. Możemy mieć nadzieję, że wizytę w Zabrzu zapamiętają na długo i jeszcze nie raz zawitają na stadion im. Ernesta Pohla.

Hajduk w drugiej połowie zaprezentował oprawę na którą składała się sektorówka z wizerunkiem kibiców obu klubów w kominiarkach, herby Torcidy Split oraz Torcidy Górnik, a także transparent „United Torcida”. Całość została uzupełniona przez odpaloną pirotechnikę co dało bardzo dobry efekt.

Reasumując mecz Górnika z Hajdukiem, zarówno na boisku, jak i na trybunach stał na najwyższym poziomie. Każdy kto tego dnia zdecydował się obejrzeć to spotkanie z wysokości trybun na pewno był bardzo zadowolony!

Przypominamy o trwającej sprzedaży biletów na ligowy mecz z Sandecją Nowy Sącz, a także pucharowe spotkanie z Legią Warszawa.

Galerię znajdziecie w tym miejscu.

Doping i kulisy są dostępne tutaj.

UNITED TORCIDA!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments