Spark  -  28 czerwca 2014 12:48
0
1137

zachara_podbeskidzie_1314
Górnik Zabrze pokonał w meczu towarzyskim Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0. Gole dla „Trójkolorowych” strzelili Dżikamai Gwaze, Błazej Augustyn oraz Szymon Drewniak.

Trener Robert Warzycha najprawdopodobniej w kolejnym sezonie będzie chciał grać w nowym ustawieniu. Zabrzanie przeciwko „Góralom” zagrali trójką obrońców, którą tworzyli Danch, Augustyn i Gancarczyk. Przed nimi, jako defensywni pomocnicy, od początku wystąpili Drewniak i Sobolewski, a na skrzydłach szkoleniowiec postawił na Gwaze i Kosznika. Z przodu ustawiona była trójka graczy: Kurzawa, Iwan i Zachara. Najbardziej wysuniętym był ten ostatni.

Efekt takiego ustawienia? Łatwe i bardzo pewne zwycięstwo z Podbeskidziem. Zabrzanie zaaplikowali „Góralom” już do przerwy trzy gole. Najpierw trafił w sytuacji „sam na sam” Gwaze, po podaniu Gancarczyka. „Garnek” zanotował jeszcze jedną asystę, kiedy dośrodkował na głowę Augustyna. Trzecia bramka była trochę przypadkowa. Drewniak mocno zagrał z rzutu wolnego, piłka odbiła się od Slobody i zupełnie zmyliła bezradnego Peskovića.

Po przerwie doszło do wielu zmian, ale nie zmieniły się dwie rzeczy: przewaga Górnika oraz wynik, choć wygrana zabrzan powinna być wyższa. Górnicy bardzo udani rozpoczęli więc zgrupowanie we Wronkach, a pewna wygrana nad ligowym rywalem doda całej ekipie pewności siebie. Choć to tylko sparing i nie można wyciągać daleko idących wniosków, to cieszyć mogą trzy zdobyte bramki oraz czyste konta obu golkiperów. Nowe ustawienie zespołu wymaga z pewnością bardzo dobrego zgrania oraz ciężkiej pracy. Trzeba poczekać, jak taktyka będzie się sprawdzać na tle znacznie silniejszych rywali.

Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:0 (3:0)
1:0 – Gwaze, 31′
2:0 – Augustyn, 39′
3:0 – Drewniak, 43′

Górnik: Kuchta – Danch, Augustyn, Gancarczyk – Gwaze, Sobolewski, Drewniak, Kosznik – Kurzawa, Iwan, Zachara.
II połowa: Steinbors – Mańka, Szeweluchin, Sadzawicki – Oziębała (68′ Ćerimagić), Łuczak, Jeż, Małkowski – Sobczak (88′ Pikul), Nwaogu, Skrzypczak (76′ Nowak).

Podbeskidzie: Pesković – Górkiewicz, Byrtek, Grzelak, Tomasik, Chmiel, Iwański, Sloboda, Malinowski, Cisse, Trochim.
II połowa: Zajac – Pazio, Deja, Grzelak, Kwame – Sokołowski, Lenartowski, Kołodziej, Janeczko – Bartlewski, Chrapek.

Żółta kartka: Deja (Podbeskidzie)
Sędzia: Szymon Lizak (Poznań).

Źródło: Roosevelta81.pl/gornikzabrze.pl