Górnik dostał zgodę na grę w Katowicach

Milo  -  5 marca 2015 11:56
0
836

GKS_Katowice

W Zabrzu robią wszystko, by trybuna południowa mogła przyjąć w na przełomie lipca i sierpnia 8000 tysięcy kibiców. Możliwości są więc tylko dwie, oddanie do użytku przynajmniej części jednej z trybun, ewentualnie przeprowadzka z Zabrza – czytamy w „Sporcie

Górnik jest już po pierwszych rozmowach z władzami Katowic i dostał zgodę na skorzystanie z obiektu na Bukowej. Kolejne rozmowy w stolicy województwa będą prowadzone w piątek. Stadion był też już wizytowany przez zabrzańskich działaczy. Wnioski są pozytywne. Co prawda trzeba byłoby wykonać kilka prac, by obiekt spełniał wymogi licencyjne, ale ich koszty są stosunkowo niewysokie i sięgają kilkunastu tysięcy złotych. Co ważne, Katowice nie chcą za ewentualne wynajmowanie stadionu wysokiej opłaty.

Okazuje się jednak, że koszt i czas przygotowania całej trybuny nie jest o wiele większy, stąd ambitny plan, by jednorazowo otworzyć całą trybunę. Dlaczego akurat południowa? Tylko z niej, bez większego problemu i wpływu na pozostałą część budowy, można wyprowadzić ciągi komunikacyjne. W Zabrzu zakładają, że Ekstraklasa zgodzi się, by Górnik 2-3 pierwsze mecze nowego sezonu zagrał na wyjeździe, więc w teorii wykonawca miałby czas do połowy sierpnia, by zakończyć pracę. Oczywiście w tym czasie inwestycja musiałaby również przejść procedurę odbiorczą.

Więcej w „Sporcie” oraz na www.katowickisport.pl

Źródło: Sport
Foto: Torcida.eu

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments