Górnik chętnie oglądany na Eurosporcie

Kibic  -  6 czerwca 2019 20:01
0
5845

Górnik Zabrze w minionym sezonie rozgrywał sporo spotkań w piątki lub poniedziałki. Dla kibiców nie są to najbardziej fortunne terminy, o czym nie raz i nie dwa dawali sygnały w komentarzach. Mecze, przed i po weekendowe, zawsze pokazywane były na kanałach Eurosportu, z wyjątkiem wieczornego meczu piątkowego. Plusem tych transmisji, był z pewnością fakt, że te stacje są dostępne w szerszym stopniu niż canal+, a co za tym idzie, spotkania Górnika docierały do większej rzeszy widzów. 

Potwierdzają to zresztą liczby. Mecz 21. kolejki (na antenie Eurosport) Górnik Zabrze – Wisła Kraków zgromadził przed telewizorami 260 tys. widzów. Dla porównania dodajmy, że na antenach canal+ tylko jedno spotkanie przyciągnęło przed odbiorniki więcej oglądających, Lech Poznań – Legia Warszawa (280 tys.). Trzeci wynik (również Eurosport) zanotowało spotkanie pomiędzy Górnikiem i Arką z 31. kolejki (210 tys.). 

Trzecią platformą, na której pokazywana była Lotto Ekstraklasa, była TV Publiczna. Niestety mecze z udziałem Górnika nie doczekały się na niej ani razu transmisji, a szkoda, ponieważ spotkania w TVP 1 i TVP Sport cieszyły się zdecydowanie największą widownia. Dla przykładu trzy mecze (Piast – Lech, Lechia – Legia oraz Legia – Piast) średnio oglądało ponad 1,2 mln widzów.

Źródło: Roosevelta81.pl/ekstraklasa.org
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments