Górnicy w reprezentacjach: Manneh we wtorek nie zagra

Kaszpir  -  12 października 2020 20:43
0
3796

Niestety coraz więcej sportowych wydarzeń zostaje storpedowanych w związku z sytuacją pandemiczną. Dochodzą do nas wieści o kolejnych odwołanych meczach, w których szansę występu mieli piłkarze Górnika Zabrze. Przygotowująca się do listopadowego dwumeczu eliminacyjnego z Gabonem, reprezentacja Gambii, nie rozegra drugiego meczu kontrolnego, tym razem z Gwineą. W zespole rywali „Skorpionów” wykryto bowiem przypadki wirusa Covid-19 i przy wcześniejszych urazach kadra Gwinejczyków stopniała do dziewięciu piłkarzy. Obowiązkowe testy przeszli także zawodnicy oraz członkowie sztabu kadry Gambii, wszyscy, łącznie z Alasana Mannehem mieli wynik negatywny. Przypomnijmy, że we wcześniejszym meczu, Manny wraz z kolegami okazali się lepsi od Konga. Skorpiony zwyciężyły 1:0, a pomocnik Górnika rozegrał całe spotkanie. 

Reprezentacja Gambii podczas zgrupowania w Portugalii

Szansy kolejnej gry nie będzie także miał Bartosz Neugebauer. Bramkarz naszych III-ligowych rezerw Górnika miał szansę ponownie wystąpić przeciwko Danii. Również to spotkanie zostało odwołane z powodu zagrożenia epidemiologicznego (osoby ze sztabu szkoleniowego z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19) . W pierwszym spotkaniu Polska U-19 uległa swoim rówieśnikom z Danii 1:3, a Bartosz rozegrał 45 minut.

Emocje związane z występami naszych piłkarzy w reprezentacji dotyczą już tylko kadry U-21. Podopieczni Czesława Michniewicza (po tym spotkaniu żegna się z drużyną) zmierzą się w Gdyni z Bułgarią. Szansę występu w eliminacyjnym meczu, mają Przemysław Wiśniewski oraz Daniel Ściślak

Eliminacje MME

13.10 (wtorek): Polska – Bułgaria, Gdynia, godz. 18:00

Źródło: gambiaoff.org/ Roosevelta81.pl
Foto: gambiaoff.org/ Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments