Górnicy (nie) grali w reprezentacjach

Kibic  -  8 września 2020 19:59
0
2851

Czterech piłkarzy zabrzańskiego Górnika zostało powołanych do reprezentacji narodowych. Niestety, ani Paweł Bochniewicz, ani Erik Janża, a także Przemysław Wiśniewski i Adrian Gryszkiewicz, nie pojawili się ani na moment na boisku.

Kadra Jerzego Brzęczka zainaugurowała rozgrywki w Lidze Narodów. Polacy najpierw przegrali w Amsterdamie z Holandią, następnie pokonali, również na wyjeździe, Bośnię i Hercegowinę. Paweł Bochniewicz oba mecze przesiedział na ławce.

Podobną rolę spełnił Erik Janża, który zmagania reprezentacji Słowenii, także spędził wśród zmienników. Słoweńcy w dwóch meczach zgromadzili 4. punkty, nie tracąc gola. Złożyły się na to domowe – remis z Grecją oraz skromna wygrana z Mołdawią.

Prowadzona przez Czesława Michniewicz reprezentacja Polski U-21, rozegrał dwa spotkania w ramach eliminacji do MME 2021. Polacy po pokonaniu Estonii oraz Rosji zdobyli komplet punktów i wciąż zachowują szanse na awans z pierwszego miejsca. Do prowadzących Rosjan (17 pkt.), którzy rozegrali jeden mecz więcej, nasz zespół traci tylko jedno „oczko”. Przemysław Wiśniewski dwukrotnie zasiadł na ławce rezerwowych, Adrian Gryszkiewicz nie znalazł się ani razu w kadrze meczowej.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: laczynaspilka.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments