Górnicy dajcie jasną odpowiedź. Kibice obstawiają Koronę!

kamres  -  19 kwietnia 2013 08:16
0
844

nakoulma_gornik_widzew_1213
Jak Górnik zagra przeciwko Koronie? Pytanie nie dotyczy ani składu, ani taktyki, tylko podejścia piłkarzy do gry, a może raczej tego, co zakłada klub? Po wynikach Pucharu Polski jesteśmy bardzo blisko awansu do europejskich pucharów. Czy w Kielcach sięgniemy po raz pierwszy w historii po jakąś zdobycz w Ekstraklasie?

Mniej gościnnego stadionu dla „Trójkolorowych” niż ten w Kielcach w Ekstraklasie nie ma. Górnik nie zdobył na nim jeszcze ani jednego punktu, a ostatniego gola zdobył w październiku 2007 roku, kiedy przegrał 2:3. Jego autorem był Marcin Kuś, który zanotował samobójcze trafienie, a dzisiaj jest na Roosevelta, choć grać nadal nie może. Kilka minut wcześniej na listę strzelców wpisał się Tomasz Zahorski i to ostatni piłkarz Górnika, który zdobył gola dla zabrzan na obiekcie w Kielcach.

Po porażce w fatalnym stylu z Podbeskidziem, piłkarze mocno nadszarpnęli zaufanie swoich kibiców. Trener Adam Nawałka zaczął narzekać na sytuację ekonomiczno-organizacyjną, ale w dużej mierze on również jest odpowiedzialny za wyniki oraz za to, co na murawie prezentują jego podopieczni.

Przeciwko Koronie na lewą obronę na pewno wróci Seweryn Gancarczyk, ponieważ z powodu kontuzji do Kielc nie pojechał Mariusz Magiera. Do roszad powinno dojść też w linii pomocy, bo nie licząc Prejuce’a Nakoulmy, formacja zawiodła ostatnio na całej linii. Na szczęście gotowy do gry jest Aleksander Kwiek, a swoją szansę może otrzymać na pozycji defensywnego pomocnika Antonii Łukasiewicz. Do składu może również wskoczyć Mateusz Zachara, który nie znalazł się w „18” meczowej przed tygodniem, choć jego wejście na końcówkę meczu we Wrocławiu przeciwko Śląskowi było niezwykle pozytywne. Może Zachara i Nakoulma zagrają na skrzydłach, a na szpicy wystąpi Ireneusz Jeleń i cała trójka będzie zamieniała się pozycjami podczas spotkania.

Atmosfera wokół klubu zrobiła się bardzo gęsta i jedynie zwycięstwo może ją trochę oczyścić. O trzy punkty będzie niezwykle trudno, bo Korona imponuje walką i nieustępliwością, a tych cech wiosną wśród graczy Górnika próżno szukać. Chcielibyśmy, aby Górnicy dali swoim sympatykom jasną odpowiedź, czy klubowi zależy na grze w pucharach. Zdobycie kompletu punktów byłoby świetną ripostą, ale w nią nie wierzę sami kibice. Fani z Roosevelta w ciemno typują, że przeciwko Koronie Górnik musi… przegrać, bo tak wskazuje ligowa tabela. Średni kurs na zwycięstwo kielczan w piątkowym spotkaniu wynosi nieco ponad 2 zł.

Mecze Górnika w Ekstraklasie przeciwko Koronie w Kielcach:

03-10-2011     18:30
Korona Kielce – Górnik Zabrze  2:0

25-05-2011     19:00
Korona Kielce – Górnik Zabrze
27-10-2007     18:15
Korona Kielce – Górnik Zabrze     3-2

17-11-2006     20:00
Korona Kielce – Górnik Zabrze 4-2

15-04-2006     13:30
Korona Kielce – Górnik Zabrze 4:1

Przypuszczalny skład Górnika: Skorupski – Olkowski, Szeweluchin, Danch, Gancarczyk – Zachara, Łukasiewicz, Kwiek, Mączyński, Nakoulma – Jeleń.

źródło: Roosevetla81.pl
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments