GKS wygrał i jest wiceliderem, kolejny remis ROW-u

Spark  -  27 października 2013 16:05
0
1136

kibice_gks_zawisza_1213
GKS Katowice pokonał na wyjeździe Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 3:1 i awansował na drugą pozycję w tabeli I ligi. Natomiast ROW Rybnik zremisował na stadionie Kolejarza Stróże.

Katowiczanie sięgnęli w Niecieczy po pierwszą wyjazdową wygraną w sezonie. Już w 12. minucie było 2:0 dla ekipy z Bukowej po trafieniach Cholerzyńskiego i Fonfary. Gospodarze szybko zdobyli kontaktowego gola po strzale Drozdowicza, ale w drugiej połowie swoje drugie trafienie zanotował Fonfara. Zwycięstwo pozwoliło „GieKSie” awansować na pozycję wicelidera, która jest premiowana awansem do ekstraklasy. Podopieczni trenera Kazimierza Moskala tracą dwa punkty do liderującego GKS-u Bełchatów i mają dwa „oczka” więcej od trzeciego Górnika Łęczna.

Kolejny remis zanotowali piłkarze prowadzeni przez Ryszarda Wieczorka. Już w drugiej minucie przegrywali po uderzeniu z rzutu karnego Stefanika. Punkt rybniczanom zapewnił chwilę po przerwie Gładkowski. ROW zajmuje 13. lokatę i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – GKS Katowice 1:3 (1:2)

Kolejarz Stróże – ROW Rybnik 1:1 (1:0)